"Les Misérables" i "Django Unchained" biją rekordy!

Amerykańscy fani kina nie zwolnili tempa w okresie bożonarodzeniowym. Zarówno "Les Misérables" jak i "Django Unchained" zaliczyły rekordową, na ten okres roku, liczbę widzów!

"Les Misérables" i "Django Unchained" biją rekordy! "Les Misérables" i "Django Unchained" biją rekordy!

"Les Misérables" (w rolach głównych Hugh Jackman, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Russell Crowe) zarobił $18.2 miliona, zajął pierwsze miejsce i stał się najbardziej dochodowym musicalem oraz najbardziej dochodową premierą w pierwszy dzień świąt przypadający na dzień powszedni. Polska premiera zaplanowana jest na 25 stycznia.

Na drugim miejscu znalazł się western Quentina Tarantino, "Django Unchained" (w rolach głównych Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson) - $15 milionów i tytuł najbardziej dochodowej premiery w pierwszy dzień świąt posiadającej 'R-rating' (film dozwolony poniżej lat 17 tylko w towarzystwie rodzica bądź pełnoletniego opiekuna). Film, który zgarnął 5 nominacji do Złotych Globów (w tym za reżyserię oraz role drugoplanowe - Christoph Waltz i Leonardo DiCaprio) będzie można oglądać w polskich kinach od 18 stycznia.

"The Hobbit: An Unexpected Journey" Petera Jacksona zajął miejsce trzecie - $11.3 miliona. Amerykańska premiera miała miejsce 14 grudnia - w Polsce film wchodzi na ekrany kin w najbliższy piątek, 28 grudnia.

Ciekawe, jak filmy poradzą sobie u nas. Jak sądzicie?

Kliknij i zobacz zdjęcia promujące film "The Hobbit: An Unexpected Journey"!

Hobbit: Niezwykła podróż


Tekst: Magda Stojicic

Foto: Mat. prasowe

Źródło: JustJared.com


Dodał(a): Magda Stojicic , Czwartek 27.12.2012 (aktualizacja: 2013-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×