"Lupercalia" Patricka Wolfa

"Lupercalia" to nowy album Patricka Wolfa, angielskiego wokalisty i multiinstrumentalisty znanego z takich płyt jak "The Magic Position" i "Bachelor". Krążek ukaże się już 30 maja.

"Lupercalia" promują nagrania "Time Of My Life" oraz "The City", najbardziej optymistyczny kawałek w dotyczczasowej karierze wokalisty. Piosenka Lupercalia Patricka Wolfajuż teraz została uznana przez The Guardian i NME za jedną z kandydatek do miana singla roku. Wszystko wskazuje na to, że nowy materiał nareszcie zapewni mu status międzynarodowej gwiazdy.

"Lupercalia" to najdojrzalsza płyta w dyskografii Wolfa, a jednocześnie najbardziej komercyjny krążek w jego dorobku. Polska publiczność będzie się mogła o tym przekonać już 6 kwietnia. Patrick Wolf wystąpi w warszawskiej Stodole na jedynym koncercie w Polsce!


Patrick Wolf urodził się 30 czerwca 1983 roku w Londynie, jako Patrick Denis Apps. Angielski wokalista ma na koncie współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Florence Welch, Eliza Carthy, Marianne Faithfull, Tilda Swinton, Nan Goldin czy Patti Smith. Wolf jest autorem muzyki towarzyszącej wystawie "Ballad Of Sexual Dependency" przygotowanej przez kontrowersyjną artystkę Nan Goldin dla londyńskiej Tate Gallery. Legendarną Patti Smith poznał podczas konwencji dotyczącej twórczości Dylana Thomasa. Amerykańska artystka zaprosiła go na benefis poświęcony twórczości fotografika Roberta Mapplethorpe'a oraz wspólną trasę po Wielkiej Brytanii.

Źródło: Universal Music Polska
Dodał(a): Redakcja , Czwartek 31.03.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×