Mija 130 lat od urodzin Coco Chanel

Dzisiaj mija 130 lat od urodzin legendy mody, Coco Chanel, która całkowicie zmieniła rozumienie mody w swoich czasach.

Mija 130 lat od urodzin Coco Chanel

Mija 130 lat od urodzin Coco ChanelFrancuska projektantka Coco Chanel, a właściwie Gabrielle Bonheur Chanel, była i nadal jest jedną z najznakomitszych projektantek modowych. Pokazała zupełnie nowe spojrzenie na kobiecą modę, wyprzedzając czasy, w których żyła. Jest autorką słynnych słów "Moda przemija, styl pozostaje", które idealnie odzwierciedlają jej stosunek do mody. To ona sprzeciwiła się obowiązującym gorsetom wybierając bardziej swobodny, sportowy styl. Tworzyła obce wtedy małe kapelusze.

Nauczyła kobiety chodzić w spodniach oraz zaszczepiła miłość do pereł. To dzięki niej nosimy wciąż modne pikowane torebeczki z łańcuszkiem. Kultowe "małe czarne", nadające się na każda okazję, to również jej dzieło. Nie można nie wspomnieć o ponadczasowym zapachu, którego nazwę zna każdy, Chanel Nr 5 - stał się już jednym z najbardziej pożądanych zapachów naszych czasów.

 

Coco Chanel była osobą, jakiej już nigdy nie będzie. Jej wkład w modę był niewyobrażalny, a pomysły ponadczasowe. Jest jedną z nielicznych osób, o których świat mody nigdy nie zapomni.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Justyna Twardowska , Poniedziałek 19.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×