Mocno kobiecy Audioriver

Polska jest stałym punktem na mapie światowych muzycznych festiwali. Wakacje są dla miłośników muzyki czasem, w którym mogą rozwinąć skrzydła i poświecić się temu, co kochają. Przedstawiamy Wam propozycję na spędzenie cudownego weekendu w brzmieniu muzyki elektronicznej. Dacie się namówić?

Mocno kobiecy Audioriver

Mocno kobiecy Audioriver


Za nami występy Rihanny i Beyoncé na topowych festiwalach w Polsce. Teraz przyszedł czas na mocniejsze brzmienia w Płocku. W ostatni weekend lipca odbędzie się znany na całym świecie Audioriver.

Festiwal skupia na sobie uwagę wszystkich fanów sztuki alternatywnej i muzyki elektronicznej. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 130 tys. osób z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 16 tys. fanów.

Muzyka elektroniczna cieszy się coraz większą popularnością. My przedstawimy Wam żeńską stronę tego niesamowitego wydarzenia. W zestawieniu artystów można znaleźć m.in. Karin Park, polską wokalistkę muzyki alternatywnej - Julię MarcellNovike & Mr. Lexa oraz Ayah Marar.

Ayah Marar to wokalistka, której głos mogliśmy usłyszeć w utworach takich gwiazd, jak Calvin Harris, DJ Fresh, Camo & Krooked czy Jack Penate. W zeszłym roku wydała płytę „The Real”, na której znajdziemy niezwykle kolorową mieszankę drum & bassu, electro i popu.

Szwedka Karin Park, choć od lat święci triumfy w rodzinnym kraju na międzynarodowe wody wypłynęła dopiero dzięki wydanemu w zeszłym roku albumowi „Highwire Poetry”. Jej głos i muzykę można było usłyszeć w twórczości Fever Ray czy The Knife.

Jednak Audioriver to nie tylko koncerty i sety DJ-skie. Organizatorzy zapewniają również rozrywkę przed koncertami. Na Starym Mieście w Płocku odbędą się Targi Muzyczne Audioriver, Independent Market Stage oraz kino festiwalowe, na którym odbędzie się światowa premiera filmu "Girl" w reż. Kandeyce Joren.

Film opowiada o podróży reżyserki  poprzez życie, którego nigdy nie doświadczyła. Kandeyce wnika w życie DJ - ki Sandry Collins i pokazuje uroki i ciężką pracę branży muzyki elektronicznej. 

Audioriver2013_logo.jpg

Mocno kobiecy Audioriver

Julia Marcel - Matrioszka

Karin Park - FryngiesCalvin Harris (ft. Ayah Marar) - Thinking About You

Źródło: MilionKobiet
Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Karolina Pawłowska , Piątek 12.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Festiwalowa Diane Kruger

    Diane Kruger

    Wybierasz się na letni festiwal? Czerp modowe inspiracje od najlepszych. Jak niemiecka aktorka i modelka Diane Kruger poradziła sobie w ciężkich warunkach pola namiotowego festiwalu Coachella?… czytaj więcej

  • Open'er Festival startuje dziś!

    Open'er Festival 2012

    Największy z polskich letnich festiwali już wystartował! Na trzy najbliższe dni lotnisko Gdynia - Kosakowo zamienia się w ogromne pole namiotowe i przyczółek dobrej zabawy. czytaj więcej