Nauczycielka - historia mrożąca krew w żyłach!

Poznajcie historię pewnej nauczycielki niemieckiego, która z pewnością będzie Was długo trzymać w napięciu!

zdj głowne milion.jpg
Czy zawód nauczycielki do tej pory kojarzył Wam się raczej z kobietą, która prowadzi porządne, ułożone i nudne życie? Jeśli tak, koniecznie przeczytajcie powieść Judith W.Taschler, dzięki której z pewnością zmienicie zdanie!

Czym zaskoczy nas powieść "Nauczycielka"? Chociażby tym, że stanowi ona doskonałe połączenie thrillera, romansu oraz powieści pokoleniowej, a wszystko to z miłością, zdradą i (prawdopodobnie) z morderstwem w tle!

Ale zacznijmy od początku...

Ona jest nauczycielką niemieckiego, a on pisarzem. W oczach znajomych stanowią parę idealną, aż do momentu, kiedy to mężczyzna bez słowa wyjaśnienia nagle postanawia odejść. Historia ta ma jednak swój ciąg dalszy po latach, kiedy to Xaver znowu spotyka Matyldę. Kobieta wciąż pracuje w szkole, a jej były partner przeżywa traumę, wynikającą z tajemniczego porwania swojego małego synka.

Czy to Matylda porwała małego synka Xavera z zemsty za porzucenie, czy też jej wyznanie jest prowokacją? Dlaczego Xaver rozmawia z nią o tym jak o projekcie powieści, a porywaczkę nazywa „narratorką”? I co w takim razie nagle robią razem na policji w związku z nowymi dowodami w sprawie porwania?

Co jest czym w niesamowitej grze prawdy i fikcji, rzeczywistości i wyobraźni? Czy chłopiec faktycznie jest w bunkrze pod domem, wybudowanym przez ciotkę Matyldy, bojącą się skutków Czernobyla? Czyżby Matylda, nauczycielka z powołania, chciała wreszcie czegoś nauczyć próżnego egoistę Xavera? A może to ona, pełna kompleksów, powinna wreszcie coś zrozumieć?

Na te i inne mrożące krew w żyłach pytania znajdziecie odpowiedzi w  fascynującej psychodramie, która robi tym większe wrażenie, że napisana jest tak, jakby to był reportaż. Autorka cytuje maile bohaterów, listy i ich rozmowy, opowiada dzieje ich rodzin, które wiele tłumaczą, i historię ich związku, znaczoną pozornie nieistotnymi zdarzeniami. Niczym dziennikarka śledcza próbuje dociec ostatecznej prawdy o nich samych, a zarazem o naturze ludzkiej, sile miłości, zdradzie i sensie naszego życia w ogóle.

Gotowi by poznać prawdziwą historię Nauczycielki?

Premiera książki odbędzie się 22.04.2015!


Źródło/ Foto: materiały prasowe

Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Środa 22.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×