Nowości książkowe: "Bez Ciebie"

Czy w czasach Facebooka, Twittera i Snapchata można nigdy nie poznać kogoś, kto jest nam przeznaczony? Historia (nie)rozłącznego duetu, który mija się przez lata!

Untitled collagebezciebiemain1.jpg

Czy przeznaczenie rzeczywiście istnieje? Złośliwi twierdzą, że to absurdalny wymysł, podczas gdy optymiści pokładają w nim wszelkie nadzieje. O przeznaczeniu od wieków powstają wszelkiej maści powieści, poematy, filmy i pieśni. Romantyczna ludzka natura na wszelkie sposoby szuka potwierdzenia na to, że wszystkie, nawet te najbardziej pokrętne drogi doprowadzą nas ostatecznie do miłości naszego życia. 

Autorka „Bez Ciebie” postanowiła rozprawić się z tą kwestią nieco inaczej, bo bardziej praktycznie. Wzięła pod lupę nie tylko tę najbardziej nurtującą ludzkość niewiadomą: czy nasza druga połówka pomarańczy jest nam od początku pisana?, ale odważyła się pójść o krok dalej i zapytać: jeśli jest to prawda, czy rzeczywiście jest to gwarancja tego, że kiedyś ją znajdziemy?

Doskonale skonstruowana powieść, ze wspaniałymi bohaterami, których pokochasz. To romantyczna opowieść, pełna przejmujących momentów i nasycona pozytywnym myśleniem. Pochłaniająca i zabawna.

Sunday Mirror


Zabawna, przejmująca i urocza lektura.

The GuardianO książce

Los sprawia, że Tess i Gus mają szansę się poznać, gdy mijają się na florenckich uliczkach pamiętnego lata po skończeniu szkoły średniej. Być może są dwiema połówkami pomarańczy. Niestety, nie jest im dane się o tym przekonać. 

Przez następne szesnaście lat, jakby za karę, los nie szczędzi im trudnych życiowych wyzwań, miłosnych porażek i zawodowych katastrof. Nie wiedzą, że daje im też w Londynie kilka niewykorzystanych okazji, by się wreszcie nawzajem dostrzegli. Po wielu zawirowaniach Tess i Gus znowu trafiają w tym samym czasie do Toskanii… 

„Bez Ciebie” to trochę inne, pokręcone love story. Pozycja dla każdego, kto choć raz zastanowił się, czy warto wierzyć w przeznaczenie.


O autorce

Kate Eberlen to brytyjska pisarka. Urodzona pod Londynem, od dziecka uwielbiała czytać książki. Ukończyła filologię klasyczną na Uniwersytecie Oksfordzkim. Od zawsze fascynowały ją inne kultury. Zanim zajęła się zawodowo pisaniem, imała się różnych zajęć. Pracowała m.in. we Włoszech – jej ulubionym kraju – jako lektorka języka angielskiego. Przed południem prowadziła lekcje, a wieczorami pisała powieść „Bez ciebie”.  Uwielbia film i taniec – w szczególności balet.

bez_ciebie_450.jpg

 zdjęcia: iStock, materiały prasowe 

 Zobacz też:


Dodał(a): Natalia Fijał , Poniedziałek 21.08.2017 (aktualizacja: 2017-09-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×