Nowości książkowe: "Dunkierka"

Książka pełna prawdziwych historii, które stały się inspiracją dla najnowszego filmu akcji Christophera Nolana.

dunkierka662main.jpg

Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść historyczna „Dunkierka” – genialna opowieść o jednej z najbardziej skomplikowanych akcji militarnych II wojny światowej.


O książce

Od 27 maja do 4 czerwca 1940 roku alianci, w obawie przed  potężną niemiecką ofensywą, ewakuowali z Dunkierki ponad 300 000 angielskich i francuskich żołnierzy. 

Ta skomplikowana akcja militarna, którą Winston Churchill nazwał cudem pod Dunkierką, przeszła do legendy i stała się tematem najnowszego filmu Christophera Nolana. W bohaterów tamtych dni wcieliły się takie gwiazdy kina jak Kenneth Branagh, Tom Hardy, Cillian Murphy i Mark Rylance. 

Dunkierka to dramatyczna opowieść o długich godzinach pod obstrzałem wroga, bez racji żywnościowych i amunicji, o niebezpiecznej przeprawie przeładowanymi łodziami, o bohaterstwie tych, którzy wspierali akcję z morza, lądu i powietrza. Bez ich poświęcenia losy wojny potoczyłyby się zupełnie inaczej.

O filmie

Dunkierka to także film akcji Christophera Nolana. Nolan jest nie tylko reżyserem produkcji, ale też autorem oryginalnego scenariusza. By przenieść historię na wielki ekran, użył technologii IMAX® i taśmy filmowej 65mm.

W obsadzie filmu znaleźli się: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D’Arcy, Barry Keoghan, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance i Tom Hardy.

Produkcją zajęli się Christopher Nolan i Emma Thomas. Producentem wykonawczym Dunkierki został Jake Myers.

Światowa premiera filmu miała miejsce 21 lipca 2017 r.

durkienka_10cmmainnn1111.jpg

 Zobacz też:

zdjęcie: materiały prasowe  Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 01.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Chcesz powiększyć swoje pomieszczenie - łazienkę czy salo dodaj do nich lustra na wymiar Warszawa https://cienkusz.com.pl Każde z nich nada Twojemu wnętrzu
niesamowitą przestrzeń i zachwycie wszystkich.
Dodano: 2018-01-02 09:31:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×