Nowości książkowe: "Kruk"

Poznaj historię bezkompromisowego policjanta na tropie makabrycznej zbrodni...

Untitled collagekrukkkkkkk.jpg

Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść „Kruk” autorstwa Piotra Górskiego. To debiutancki kryminał o kontrowersyjnym komisarzu z Gdańska, który próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni. W trakcie śledztwa naraża się bardzo wpływowym ludziom… Jeśli jesteś fanką trzymających w napięciu kryminałów - oto powieść dla Ciebie!


O książce

Na plaży w Jelitkowie znaleziono skórzany worek, przykryty warstwą podmorskich roślin i muszli. Przez rozdarcie wystawała z niego zniekształcona ludzka dłoń. Prokurator Marta Krynicka nalega, by śledztwo poprowadził komisarz Sławomir Kruk, który rozwiązał już niejedną równie makabryczną sprawę. Wezwany z urlopu policjant rozpoczyna żmudne zbieranie dowodów i przesłuchania świadków. Jednak, wbrew jego oczekiwaniom, największym problemem okazuje się współpraca z prokuraturą, która teraz sugeruje, by nie wnikał zbyt głęboko w sprawę i zakończył dochodzenie tak szybko, jak to tylko możliwe. Kruk nigdy nie był niczyją marionetką, dlatego nadal uparcie dąży do prawdy, ale ta sprawa zaczyna go przerastać. Nadepnął na odcisk bardzo wpływowym i niebezpiecznym ludziom. 


O autorze

Piotr Górski urodził się w 1971 r. w Morągu. Od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse w Ecole Supérieure de Commerce de Rouen. Publikował opowiadania w "Nowej Fantastyce" i "Feniksie", niektóre z nich ukazały się w antologiach. „Kruk” to jego debiutancka powieść.

kruk_4500.jpg

 zdjęcia: iStock, materiały prasowe 

Zobacz też:Dodał(a): Natalia Fijał , Czwartek 17.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×