Nowy album Davida Garretta

Nowy album Davida Garretta "Rock Symphonies" to przełomowe połączenie muzyki klasycznej i rockowej. Do tej pory muzyk prowadził karierę dwutorowo – grając zarówno w zespołach rockowych, jak i występując z orkiestrami symfonicznymi.

Nowy album Davida GarrettaTym razem, po raz pierwszy w swojej karierze, w naturalny sposób zestawił ze sobą oba te gatunki. Na płycie "Rock Symphonies", która dziś ma swoją premierę, znalazły się interpretacje jego ulubionych rockowych przebojów takich zespołów jak U2, Nirvany, Metalliki i Aerosmith, które skrzypek połączył z klasycznymi kompozycjami Vivaldiego i Beethovena.

Na krążku akompaniuje mu jego własny zespół oraz Praska Orkiestra Filharmoniczna. Główne sesje nagraniowe "Rock Symphonies" odbyły się w słynnych nowojorskich studiach Electric Ladyland, zaś partie orkiestry nagrano w Pradze.

Na albumie znalazły się m.in.: "Vivaldi Vs. Vertigo" (połączenie kompozycji Antonio Vivaldiego z "Vertigo" U2), klasyk Nirvany "Smells Like Teen Spirit", nieśmiertelny "Kashmir" Led Zeppelin oraz "Walk This Way" Aerosmith, w którym gościnnie pojawia się gitarzystka z Australii, Orianthi, znana z filmu "This Is It" Michaela Jacksona.

Źródło: Universal Music Polska


Dodał(a): Redakcja , Czwartek 31.03.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×