"O północy w Paryżu"

Woody Allen przedstawia swój największy hit kasowy od 25 lat, który osiągnął lepszy wynik niż przebojowa "Vicky Cristina Barcelona"

O północy w ParyżuTym razem Woody Allen spełnia nasze najskrytsze fantazje w Paryżu - po namiętnej podróży do Barcelony ("Vicky Cristina Barcelona"), przezabawnym nowojorskim flircie w "Co nas kręci, co nas podnieca" i pełnej pokus przygodzie miłosnej w Londynie ("Poznasz przystojnego bruneta"), twórca najwyżej ocenianych komedii ostatnich lat powraca do miasta, w którym, jak sam kiedyś zauważył, "Wszyscy mówią, kocham cię"!

W letniej rewelacji kin na całym świecie - komedii "O północy w Paryżu", której uroczysta premiera uświetniła otwarcie tegorocznego festiwalu w Cannes, śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams - "Sherlock Holmes", "Polowanie na druhny") i Gil (Owen Wilson - "Poznaj moich rodziców", "Polowanie na druhny") przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard, nagrodzona Oscarem za "Niczego nie żałuję – Edith Piaf", gwiazda "Incepcji" i "Nine: Dziewięć"), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! W gwiazdorskiej obsadzie magicznej komedii Woody’ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara Adriena Brody oraz Kathy Bates w rolach miłosnych doradców Gila.

"O północy w Paryżu" to nie tylko najbardziej chwalony od lat obraz mistrza oraz jeden z pierwszych faworytów do przyszłorocznych Oscarów, ale także największy przebój Allena od 25 lat. Po pokonaniu historycznego wyniku "Vicky Cristina Barcelona", paryska fantazja miłosna reżysera pobije wkrótce kasowe rekordy, ustanowione przez klasyczne, nagrodzone przez Amerykańską Akademię Filmową komedie "Manhattan", "Annie Hall" i "Hannah i jej siostry"!

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Green Lantern

B-GirlDodał(a): Karolina Czaja , Piątek 26.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
damianultras
Najlepszy film jaki mam w księgozbiorze. Jednak wolę klimaty filmowe klasyki. Mam na myśli " PRAWO BRONXU" , "AMERICAN GANGSTER" albo "FRESH" czy "GRA O HONOR" i może jeszcze "PULP FICTION".
Dodano: 2012-12-02 19:19:43 Zgłoś nadużycie
paula2509
podobno bardzo fajny film
Dodano: 2011-09-26 13:29:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×