Orange Kino Letnie

Od 1 lipca do końca sierpnia - miasta partnerskie - Sopot i Zakopane już po raz czwarty zamienią się w największe w Europie i na dodatek darmowe, letnie kina pod gwiazdami. Prezydent Sopotu i Burmistrz Zakopanego zapraszają na największe hity filmowe, które będą wyświetlane codziennie na olbrzymich ekranach na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Oba miasta połączy wakacyjny pociąg PKP Intercity z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie.

Orange Kino LetnieWakacyjne stolice Polski, jak co roku, oferują wieczorne spotkania z dobrym kinem.Na widzów czekają plenerowe sale kinowe, gdzie będzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Każdego dnia zarówno na Molo, jak i przy Krupówkach w projekcji będzie mogło uczestniczyć ponad 1000 osób. Seanse rozpoczynać się będą tuż po zachodzie słońca.

W tym roku, jak zawsze, festiwal Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane oferuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) widzowie zobaczą m.in. "Jak zostać królem", "Śniadanie do łóżka", "Autor Widmo", "Seks w wielkim mieście 2" czy mega hit, wszystkie trzy części sagi "Zmierzch". Filmowy "rozkład jazdy" został podzielony na dni tematyczne. Poniedziałki to "Kto się boi Tarantino?”,  wtorki ambitne kino w cyklu "Bliżej Europy". Środy jak zawsze "z Orange i mega hitem", w czwartki "Męskie kino". Na początek weekendu w piątki "Oscarowe noce", potem "Komedie, komedie" w soboty, a na koniec tygodnia w niedziele "Wieczory z wampirem". Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, co ułatwi dostęp do dobrego kina, polecanego przez Orange.

Między miastami kursować będzie specjalny, wakacyjny pociąg z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie – mobilną salą kinową, przygotowaną przez PKP Intercity we współpracy z Outdoor Cinema i Orange. Pociąg kursować będzie codziennie, przez Warszawę, między Sopotem a Zakopanem. Przez całą podróż wyświetlane będą kinowe hity. Ważny bilet na przejazd pociągiem będzie jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie. Rodzicami chrzestnymi Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, niezapomniany duet aktorski z filmu "Pociąg do Hollywood".


Źródło: Mat. prasowe

Dodał(a): Karolina Czaja , Środa 22.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
pecha
kino letnie w sopocie świetny pomysł.. gdyby tylko jeszcze normalna była pogoda a nie ciągle mokro i chłodno..
Dodano: 2011-07-20 12:24:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×