Oto książka o wielkiej sławie, (nie)drobnych grzeszkach i... jedzeniu! Czy to kulinarny "Diabeł ubiera się u Prady"? Sprawdź!

Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się ostatnio powieść „Foodie w wielkim mieście” autorstwa Jessiki Tom. To historia prosto ze świata najlepszych nowojorskich restauracji, która udowadnia, że sukces nie zawsze ma słodki smak.

foodiemainmin.jpg

 „Diabeł ubiera się u Prady” w wersji kulinarnej. Dynamiczna fabuła osnuta wokół intrygi wciągnie każdego czytelnika. - Kirkus Reviews

Ta książka wciąga. Gratka dla fanów jedzenia i mody. - AM New York

Jeśli recenzenci książek mogliby przyznawać gwiazdki Michelin, „Foodie w wielkim mieście” zdobyłaby trzy. - Shelf Awareness


O książce

Foodie – (rzeczownik) osoba, która zrobiłaby wszystko dla jedzenia.  

Przepis na szybki sukces:

- jedna osoba o znanym nazwisku

- kilogram sprytu

- garść manipulacji

- szczypta fałszu

Wymieszać i natychmiast konsumować.


Tia Monroe chciała za wszelką cenę dostać się na wymarzony staż u sławnej autorki książek kulinarnych. Plan się nie powiódł, ale Tia niespodziewanie otrzymuje oszałamiającą propozycję. Legendarny nowojorski krytyk restauracyjny, Michael Saltz, chce, by była jego „podniebieniem” i pisała za niego recenzje. W zamian proponuje najlepsze jedzenie, stosy ubrań od sławnych projektantów i życiową szansę.

W przeciągu kilku tygodni jej świat wywraca się do góry nogami: kolacje w czterogwiazdkowych restauracjach, przystojni i znani szefowie kuchni, zakupy na Piątej Alei. Tia celebruje każdą chwilę i nawet udaje jej się przeboleć to, że pod jej recenzjami podpisuje się Michael Saltz.

Choć umiera z chęci opowiedzenia bliskim i znajomym o nowym wspaniałym życiu, jej umowa z Saltzem nie może wyjść na jaw. Wszystko ma swoją cenę. Jedno kłamstwo goni drugie i coraz mniej przyjemnie jest prowadzić podwójne życie.  

Czy wymarzona kariera jest tego warta? Czy Tia popełniła błąd? Czy jej życie zmierza w dobrą stronę?


O autorce

Jessica Tom to nowojorska blogerka kulinarna. Początkowo pracowała w restauracji, pisała także recenzje kulinarne. Studiowała na uniwersytecie w Yale, gdzie pod okiem znanych autorów uczyła się pisać powieści. „Foodie w wielkim mieście” to jej pierwsza książka. Prawa do jej ekranizacji zakupiło Dreamwork Studios.

autorkaksiazkifoodie.jpg

Jessica Tom


FOODIE600900.jpg

 źródło, zdjęcia: materiały prasowe 


Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 09.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×