Oto lista najbardziej niezwykłych kin na świecie! Warto je odwiedzić

Wydawało wam się, że kino to po prostu kino? Otóż okazuje się, że na całym świecie można spotkać kina, które oprócz filmów zapewniają inne ciekawe i bardzo niezwykłe atrakcje. Zobaczcie sami!

Oto lista najbardziej niezwykłych kin na świecie! Warto je odwiedzić

Oto lista najbardziej niezwykłych kin na świecie! Warto je odwiedzić

Któż z nas nie lubi się czasem wybrać do kina? Wygodny fotel, popcorn, cisza i dobry film, to relaks, który uwielbia nie jeden z nas. Na świecie są jednak miejsca, które, choć nazywane kinami, odrobinę różnią się od tych, w których zazwyczaj spędzamy czas. Oto lista wyjątkowych kin z całego świata!

Austin w stanie Teksas, USA

Jeżeli zamarzycie, by obejrzeć w tym miejscu powinniście wybrać Alamo Drafthouse Cinema. Dlaczego jest ono takie wyjątkowe? Kino w niezwykły sposób potrafi animować widzów. Podczas pokazu trylogii "Władca Pierścieni" widzowie uczestniczyli w "Uczcie Hobbitów", która polegała na tym, że jeść można było jedynie wtedy, kiedy robili to bohaterowie w filmie. Kino ma również seanse, na które nie można wejść, jeśli przykładowo nie jest się przebranym za wyznaczoną postać.  

 

Seul, Korea Południowa 

Chcąc zjeść dobrą kolację w Seulu, a przy tym zapewnić sobie takie atrakcje jak oglądanie filmów, trzeba odwiedzić Cine de Chef. Oprócz tego, że w kinie zasiada się w nieziemsko wygodnych fotelach zaprojektowanych przez te same osoby, które stworzyły bardzo luksusowe siedziska dla całej rodziny królewskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to przed seansem można zamówić pyszną kolację, którą przygotuje jeden z najlepszych szefów kuchni.

Nowa Południowa Walia, Australia 

Będąc w tym miejscu grzechem byłoby nie skorzystać z okazji i nie odwiedzić bardzo popularnego miejsca jakim jest Avoca Beach Picture Theatre. Nie dajcie się jednak zmylić, gdyż kino wcale nie wygląda jak kino. Z zewnątrz przypomina ono typową surferską chatę i w sumie nic w tym dziwnego, gdyż znajduje się około 100 metrów od plaży. Kino działa od 1952 roku i oprócz kameralnej sali kinowej oferuje także elektryczną kolekcję dzieł sztuki, a także pyszne drinki w znajdującej się tam kawiarni.

kino.jpg

Poznaj najbardziej niezwykłe kina na całym świecie

 Londyn, Anglia

Czy było wam kiedyś w kinie niewygodnie, gdyż fotele były zbyt małe i odrobinę ciasne? W Electric Cinema z pewnością nie ma takich problemów. Kino zamiast tradycyjnych siedzisk ma w swoich salach ogromne fotele, a w pierwszych rzędach nawet... łóżka! Któż by nie chciał obejrzeć filmu na ogromnym ekranie leżąc sobie wygodnie? Gdyby ewentualnie było odrobinę chłodno, obsługa przyniesie kaszmirowy koc. Cóż chcieć więcej?

Zobacz też: NIEZWYKŁE RESTAURACJE Z CAŁEGO ŚWIATA 

Tokio, Japonia

Kino Uplink X charakteryzuje się tym, że... oferuje dużo zmian. Co to oznacza? Otóż siedziska w salach nie są przymocowane i można je dowolnie ustawiać po całej sali. Jeśli chcemy być bardziej towarzyscy możemy usiąść w większej grupie, natomiast jeśli chcemy odrobinę prywatności, wystarczy, że ustawimy sobie bardzo wygodne siedzisko odrobinę dalej niż wszyscy. Co więcej, w kinie mamy aż 10 różnych rodzajów siedzeń do wyboru, zatem nic tylko się decydować.

Szczecin, Polska 

Okazuje się, że cudze chwalimy, a swego nie znamy! W Polsce, a dokładniej w Szczecinie, znajduje się najstarsze kino na świecie! Kino Pionier działa nieprzerwanie od 26 września 1909 i właśnie z tego tytułu zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Wewnątrz znajdują się dwie sale, z których jedna to tak zwana "kiniarnia" czyli miejsce, które łączy w sobie kino oraz kawiarnię, a także głównej sali historycznej, w której odbywają się seanse. W kinie wyświetlane są do tej pory nieme filmy, którym na żywo akompaniuje fortepian.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 16.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Szczecin powiadasz hmmm
Będzie trzeba tam zajżeć ;)
jakiś niemy seans z Charlsem Chaplinem to by było coś. Szkoda, że wszystkie kina zrezygnowały z takiego repertuaru po za tymi wyjątkowymi.
Artist Mariusz Bauer
Dodano: 2014-12-17 00:18:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×