Pan Mercedes

Stephen King kojarzy Wam się tylko z horrorami? Co powiecie na powieść detektywistyczną w jego wykonaniu? Zobaczcie, co tym razem serwuje swoim czytelnikom.

Pan Mercedes

Pan Mercedes


W niektórych kręgach jeszcze tkwi stereotyp, że kobiety lubią powieści romantyczne, lecz to oczywiście jest nieprawdą, ponieważ wśród nas znajdują się także twe lubiące dreszczyk emocji grozy i zapewne nie brakuje fanek Stephena Kinga, który jest nazywany "królem grozy", lecz jeżeli liczycie na kolejny horror, to zostaniecie zaskoczone, ponieważ tym razem napisał pierwszą w swojej karierze powieść detektywistyczną!

W roli głównej występuje Kermit William Hodges, który jest emerytowanym policjantem wydziału zabójstw cierpiącym na nadmiar czasu wolnego, co skutkuje całodziennym oglądaniem telewizji, depresją, a nawet myślami samobójczymi. Sytuacja odmienia się o 180st. kiedy detektyw dostaje list od Pana Mercedesa, który jest masowym zabójcą mającym na swoim koncie zmasakrowanie tłumu zgromadzonego pod City Center przed rokiem, a osobą prowadzącą śledztwo w tej sprawie był właśnie Hodgens, lecz nie schwytał sprawcy. List zawiera wiele jadu, jednak zamiast pogorszyć samopoczucie detektywa, wywołuje odwrotny skutek - bohater postanawia na własną rękę wytropić Pana Mercedesa! W całej opowieści ważną rolę odegra witryna internetowa "Pod Niebieskim Parasolem Debbie" i mieszkający w pobliżu czarnoskóry licealista, który czasem dostaje zlecenia drobnych prac domowych od Hodgensa.

Jesteście ciekawe, jak potoczy się na historia? Zapraszamy do lektury!

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock/ Mat. prasoweDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 04.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×