"Panna z dobrego domu" Candace Camp

Hrabia Simon Westport, cyniczny hulaka zwany "Diabłem Dure", pragnie zawrzeć małżeństwo z rozsądku i poszukuje odpowiedniej kandydatki na żonę. Gdy jednak spełniająca jego wymagania panna wyraża chęć poślubienia go, nieoczekiwanie zaczyna się między nimi rodzić uczucie. To początek zagmatwanej, miłosno-kryminalnej intrygi. Romans historyczny "Panna z dobrego domu" Candace Camp pojawił się w księgarniach 16 września.

Panna z dobrego domu Candace Camp"Szukam panny z dobrego domu, łagodnej i odpowiedzialnej, atrakcyjnej, ale niezbyt pięknej. Umiejętność prowadzenia salonowej konwersacji mile widziana, choć nie jest konieczna. Cel: małżeństwo z rozsądku"  - tym anonsem hrabia Westport nieświadomie uruchamia lawinę dramatycznych zdarzeń.

Hrabia Westport cieszy się nie najlepszą reputacją. Do życia i miłości podchodzi beztrosko i cyniczne, a małżeństwo to w jego oczach jedynie zwykła transakcja.  Nadchodzi jednak moment, w którym "Diabeł" postanawia stanąć na ślubnym kobiercu. Pragnie doczekać się spadkobiercy, któremu będzie mógł przekazać tytuł i majątek. W zamian za  urodzenie mu dziedzica może zaoferować swojej żonie wygodne, dostatnie życie. Niespodziewanie na  drodze hrabiego staje Charity Emmerson, która spełnia wszystkie jego wymagania. Pochodzi z szanowanej rodziny, ma pogodną naturę i podziela pogląd, że miłość nie jest konieczna, aby kogoś poślubić. Wbrew początkowemu założeniu Simon Westport zakochuje się w narzeczonej. Co więcej – z wzajemnością. To najmniejszy z jego problemów, bo wokół pary zawiązuje się intryga. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do tego, by tych dwoje się pobrało. Piętrzą się przed nimi coraz trudniejsze przeszkody, w końcu hrabia zostaje podstępnie zamieszany w morderstwo. Dopiero zakończenie powieści pokaże, czy narzeczonym uda się szczęśliwie zawrzeć upragnioną "transakcję".

Candace Camp zabiera czytelnika w podróż w czasie, racząc go niebanalną historią miłosną osadzoną w wiktoriańskich realiach. Jednak "Panna z dobrego domu" to nie tylko klasyczny romans, opowieść o sile prawdziwego uczucia, które zmaga się z ogromną próbą, na jaką zostało wystawione. Dramatyzmu dodaje powieści intrygujący wątek kryminalny, w który wplątany zostaje pierwszoplanowy bohater.

Candace Camp, Amerykanka z dziennikarskiej rodziny, od najmłodszych lat uwielbiała wymyślać rozmaite opowiadania. Pracowała jako nauczycielka i rozpoczęła nawet studia prawnicze, podczas których bez reszty pochłonęło ją przelewanie wyobrażonych historii na karty powieści. Nie została więc prawniczką, ale autorką najlepiej sprzedających się romansów w Stanach Zjednoczonych. Do dziś ma na koncie ponad 60 powieści, wydanych w kraju i za granicą.

Wydawnictwo: Mira, Harlequin Enterprises

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 10.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×