Pierwsza powieść J.K. Rowling dla dorosłych

Pierwsza książka przeznaczona dla dorosłych czytelników autorstwa J.K. Rowling trafiła do brytyjskich księgarń. Powieść nosi tytuł „The Casual Vacancy”.

J.K Rowling "Trafny wybór"Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku Pagford, gdzie po nagłej śmierci jednego z miejskich urzędników trzeba obsadzić wakat. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie? Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Polski przekład, zatytułowany „Trafny wybór”, będzie miał premierę w połowie listopada nakładem wydawnictwa Znak.

Choć wydawcy stawali na głowie, żeby przed premierą ujawnić jak najmniej na temat fabuły, to wiadomo, że w książce poruszona zostanie tematyka seksu i narkotyków, co może być nieco zbyt poważne dla najmłodszych miłośników Harry'ego Pottera.

„Mam nadzieję, że to całkowicie jasne, że nie jest to książka dla dzieci” – podkreśla autorka. O swoim najnowszym dziele mówi, że to współczesna wersja tego, co jest jej bardzo bliskie: „opasłej XIX-wiecznej powieści osadzonej w małej społeczności”.

Na pocieszenie dla najmłodszych Rowling zapowiedziała, że zamierza powrócić do pisania dla młodych ludzi i nie wyklucza kolejnej książki z akcją osadzoną w magicznym świecie Harry'ego Pottera, choć już bez tego bohatera.


Dodał(a): MR , Piątek 28.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×