Połów szczęścia w Jemenie

Film, w którym nawet Ewan Mcgregor jest debiutantem w miłości, a Emily Blunt nie musi ubierać się u Prady, aby znaleźć prawdziwe szczęście!

jemenNiezwykle oryginalna i pełna ciepłego humoru produkcja twórców "Slumdoga. Milionera z ulicy" i "Czekolady"!

Co mogło połączyć dwójkę tak różnych ludzi? Zamknięty w sobie Fred (Ewan McGregor) pracuje dla rządowego departamentu ds. Rybołówstwa i nie może odnaleźć życiowej drogi tkwiąc w nieudanym małżeństwie. Piękna i odnosząca sukcesy Harriet (Emily Blunt) jest energiczną managerką w wielkiej korporacji. Poznają się za sprawą pewnego szalonego marzenia jemeńskiego szejka, który chce sprowadzić ławicę łososi na… pustynię! W sfinansowanie projektu zaangażowany jest brytyjski rząd - władze Wielkiej Brytanii za wszelką cenę szukają atrakcyjnej historii dla mediów. Dzięki niesamowitemu, acz przepełnionemu wiarą i nadzieją, planowi jemeńskiego szejka Fred i Harriet przypomną sobie co oznacza dawno przez nich zapomniane słowo: szczęście.

Połów szczęścia w Jemenie to opowieść o wierze, o tym, że przy odpowiedniej dozie samozaparcia i szczęścia to, co niemożliwe, może się naprawdę wydarzyć. Dla jemeńskiego szejka łosoś to stworzenie wręcz mistyczne, a jego coroczna migracja z ogromnych przestrzeni oceanu do relatywnie niewielkich rzek i strumyków jest alegorią ludzkiego dążenia do duchowego oświecenia. W miarę rozwoju opowieści, Fred zaczyna widzieć świat wizjonerskimi oczyma szejka – wierzyć, że niemożliwe może stać się rzeczywistością. Odkrywa również w sobie coś, co uważał za bezpowrotnie utracone – wiarę w prawdziwą miłość.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Drive" na DVD

"Człowiek na krawędzi"

"Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć"


Dodał(a): Agnieszka Yilmaz , Piątek 20.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.