Pożegnalny koncert Scorpions w Polsce

W 2010 roku legendarna grupa z Niemiec zapowiedziała koniec kariery i wyruszyła na ostatnią trasę koncertową, która obejmie także Polskę. Jedyny występ Scorpions w naszym kraju będzie miał miejsce 31 sierpnia we Wrocławiu. Tylko do 15 czerwca można kupić bilety w promocyjnej cenie.

scorpions

Scorpions powstał w 1965 roku w Hanowerze. W ciągu 47 lat istnienia wydali 19 studyjnych albumów, które sprzedały się w ponad 100 milionowym nakładzie na całym świecie. Początkowo ich twórczość wpisywała się w nurt rocka progresywnego. Kolejne płyty umacniały pozycję Scorpions w świecie hard rocka i heavy metalu.

Największą sławę zespołowi przyniosły takie hity jak: The Zoo z płyty Animal Magnetism (1980), Blackout z albumu o tej samej nazwie, wydanego w 1981 czy Rock You Like A Hurricane z płyty Love at First Sting (1984). Szerszej publiczności dali się poznać dzięki balladom: Still Loving You, When The Smoke Is Going Down czy Send Me an Angel. Ich największym przebojem stał się Wind of Change zamieszczony na płycie Crazy World z 1990 roku, nawiązujący do przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W marcu 2010 roku zespół wydał płytę Sting in the Tail, który zyskał uznanie na całym świecie i uplasował się na 2. miejscu Billboard Rock Charts. W tym samym roku Scorpions zapowiedzieli zakończenie kariery, które nastąpi po dwuletniej trasie promującej album. Pod koniec 2011 roku pojawił się pożegnalny album Skorpionów - Comeblack, zawierający nowe wersje przebojów grupy z lat 60. i 70.-tych oraz covery m.in. The Beatles (Across the Universe) czy The Rolling Stones (Ruby Tuesday).

Trzon zespołu stanowią jego założyciele: wokalista i gitarzysta - Klaus Meine oraz gitarzysta Rudolf Schenker. W następnych latach do zespołu dołączyli gitarzysta Matthias Jabs i perkusista James Kottak. Od 2004 roku w stałym składzie zespołu znajduje się polski gitarzysta basowy, Paweł Mąciwoda.

Scorpions będą gwiazdą festiwalu "wROCK for Freedom – Legendy Rocka" i wystąpią  31 sierpnia w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej – w symbolicznym miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku tworzyła się wrocławska Solidarność. W imprezie wezmą udział również polskie zespoły – Big Cyc i Maciej Maleńczuk z grupą Psychodancing.

Bilety w promocyjnej cenie 95 zł można nabyć w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl. Niższa cena obowiązuje tylko do piątku. Od 16. czerwca za wstęp trzeba będzie zapłacić 110 zł. Za miejsca siedzące zapłacimy odpowiednio 170 i 190 zł.

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Beyonce chwali Sade

Klip Łukasza Zagrobelnego " U mnie maj"

Fun. "Some Nights"


Dodał(a): Karolina Kawecka , Czwartek 14.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.