KROKE & URNA

Już niebawem w ramach Ethno Jazz Festival odbędzie się niezwykłe muzyczne spotkanie jednej z najwybitniejszych wokalistek Azji, Urny Chahar-Tugchi, i znanego na całym świecie polskiego zespołu Kroke. Koncert odbędzie się 26 lutego 2013 we Wrocławiu w ramach cyklu Muzyka Świata w Synagodze Pod Białym Bocianem.


Kroke - polska gwiazda world music

Kroke- polska gwiazda World Music


Zespół Kroke przez 20 lat istnienia otrzymał wiele prestiżowych  nagród i wyróżnień (m.in. nagrodę Niemieckiej Krytyki Muzycznej),  ich płyty znalazły się w czołówce World Music Charts, a oni sami występowali na największych europejskich festiwalach. Współpracowali z takimi sławami jak: Steven Spielberg, Peter Gabriel, Nigel Kennedy, URNA, a także z Krzysztofem Herdzinem, Edytą Geppert, Anna Marią Jopek i Mają Sikorowską.

Najnowszy album Feelharmony został wydany z okazji 20-lecia grupy w 2012 r.

W nagraniach nowego materiału uczestniczyła Sinfonietta Cracovia oraz goście: Anna Maria Jopek i Sławomir Berny. Na nowy krążek składają się znane już utwory zespołu, które specjalnie na dużą orkiestrę zaaranżował Krzysztof Herdzin, wybitny kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista jazzowy.

Kliknij i przeczytać Backstreet's back!

Śpiew Urny Chahar-Tugchi znawcy muzyki porównują do doświadczenia ceremonii religijnej. Ona sama o swojej muzyce mówi: "Interpretuję moje piosenki ze wszystkich moich sił, z różnorodnością doświadczeń życiowych, dlatego czuję się jak odrodzona po każdym swoim występie."

Urna Chahar-Tugchi urodziła się w rodzinie hodowców z pastwisk Ordos w Mongolii Wewnętrznej. Dziś jest uważana za jedną z najwybitniejszych wokalistek Azji.Urna Chahar-Tugchi

Urne - magiczny głos z Mongolii


Artystka pielęgnuje w swej muzyce tradycję i ducha swej ojczyzny, które przekazuje publiczności podczas występów na całym świecie. Talent muzyczny i techniki rozwinęła podczas nauki gry na cymbałach „yangqin”. Po studiach, w wieku osiemnastu lat postanowiła opuścić Mongolię i studiować w Konserwatorium Muzycznym w Szanghaju.

Dzięki temu życie i kariera Urny uległa zmianie. Zdecydowała się na karierę wokalną, pozostawiając cymbały i koncentrując się na zadziwiającej mnogości barw swojego głosu, który ma zakres czterech oktaw. Urna posiada także zdolność komunikowania się z publicznością poprzez swoją muzykę – swoim dynamicznym, strzelistym głosem przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe.

Jej najnowsze kompozycje kładą nacisk na improwizacje w stylu wolnym, którymi została zainspirowana podczas swoich ostatnich doświadczeń z innymi kulturami, muzykami oraz życiem poza Mongolią.


Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem

26.02.13 godz.19.00 

Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
KROKE (Polska) & URNA (Mongolia)
bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 45 zł – III miejsca, 30 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz online w serwisach: www.biletin.pl,  www.ticketpro.pl www.ebilet.pl, www.eventim.pl

Źródło: Mat.prasowe
Dodał(a): Joanna Szczepan , Poniedziałek 07.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×