Sennik: ptaki

Jeśli przyśniły Ci się ptaki, nie musisz się obawiać. Najczęściej symbolizują duszę, wyobraźnię i myśli, które trzeba zrealizować. Przygotowałyśmy dla Ciebie szczegółowy sennik, który ułatwi Ci, rozpoznanie przesłania Twojego snu.

iStock_79314901_SMALL (1).jpg

Od wieków ptakom nadaje się niezwykłe znaczenie. Nie tylko w snach są symbolami macierzyństwa, mądrości oraz szczęścia. Niektóre z nich miały zapowiadać choroby i nieszczęścia. Niewątpliwie są zwierzętami tajemniczymi, które budzą fascynację człowieka. Uważane za pośredników między niebem a ziemią. Jednak wiele osób uświadamiając sobie, że we śnie przyleciały do nich ptaki, odczuwa niepokój. Niepotrzebnie.

MARTWY PTAK

Jego symbolika dzieli się na dwa zasadnicze motywy. Martwy ptak symbolizuje zarówno obumarłe nadzieje oraz ideały, a także odwołanie wizyty przez oczekiwanego gościa. Być może utracisz siły i chęci do życia, ale nie poddawaj się, ponieważ sytuacja będzie przejściowa.

ATAKUJĄCE PTAKI

To sceny, które niewątpliwie przyprawiają o dreszcze. Szczególnie jeśli za ptakami zwyczajnie nie przepadasz. Ich symbolika wygląda nieco inaczej niż atakujące ptaki z filmu Hitchcocka. Po Twojej głowie krzątają się natrętne myśli, o drobnych sprawach do załatwienia. Przeanalizuj ostatnie tygodnie i wypisz na kartce listę zaległych rzeczy do zrobienia. Pomoże Ci to zakończyć serię nieprzyjemnych snów.

PTAK W KLATCE

Taki sen może być związany bezpośrednio z Tobą lub z Twoimi bliskimi. Masz potrzebę niezależności i swobody, ale z jakiegoś powodu utknęłaś w przysłowiowej złotej klatce. Tego rodzaju sen może oznaczać również, że z jakiegoś powodu ograniczasz kogoś bliskiego i blokujesz jego rozwój.

POSZCZEGÓLNE PTAKI

Pojawiający się w snach orzeł symbolizuje wyższość i dominację. To Ty możesz być orłem, ale także być przez orała zagrożona. Symbolizuje on również ciepło, profesjonalizm i obiektywizm.

Kaczka we śnie to znak, że Twoje dzieciństwo ma ogromny wpływ na Twoje zachowanie. Uznawana również za symbol podziału.

Sowa oznacza nie tylko mądrość, ale także sztukę wojenną. Niestety sowa bardzo silnie powiązana jest z nocą, która jest ucieleśnieniem śmierci.

Kurczak może symbolizować głupotę i tchórzostwo, ale jest także uosobieniem potencjału i wzrostu. Kogut zaś jest symbolem nowego dnia oraz męskiej zasadniczości i odwagi.

Paw to symbol zmartwychwstania i wskazówka, aby w odpowiedni sposób wykorzystać zdobytą wiedzę.

Jeśli pingwin mówi do Ciebie we śnie, koniecznie zapamiętaj jego słowa. Mogą mieć znaczenie prorocze! Poza tym pingwin symbolizuje również grzech i mądrość.

Zdjęcie: iStock