"Skromność mistrza"

Tytuł tej książki nierozerwalnie łączy się z jej bohaterem. Nie ma dwóch słów, które lepiej zdefiniowałyby Ikera Casillasa. Skromność, ponieważ jest to najbardziej znacząca zaleta jego osobowości, sposobu bycia i zachowania. A mistrz, ponieważ w wieku 30 lat wygrał wszystko, co może wygrać piłkarz.

Zarówno ze swoim klubem, Realem Madryt, jedynym, w którym gra od początku kariery, ja"Skromność mistrza"k i z reprezentacją Hiszpanii, w której pobił rekord występów, należący do Andoniego Zubizarrety (126). Mistrz świata, mistrz Europy, triumfator Champions League (2), mistrz Hiszpanii (5), zdobywca Pucharu Interkontynentalnego (1), zdobywca Pucharu Króla (1)… To jego najważniejsze tytuły, ale nie jedyne.

Poza tym jest też kapitanem obu drużyn. Kapitanem, jak mówią wszyscy jego koledzy i trenerzy, będącym wzorem pod względem zachowania, zaangażowania i poczucia odpowiedzialności. Jego najbardziej znane zdanie to "nie jestem galaktyczny, jestem z Móstoles" i w ten właśnie sposób chce, by postrzegali go kibice: jako zwykłego i skromnego sportowca, który wszystko co osiągnął zawdzięcza swej pracy, który kupił sobie dom w Navalacruz, wsi jego rodziców, liczącej niespełna pięćset mieszkańców i który w wieku dziewięciu lat poszedł na testy do Realu Madryt i został na zawsze. Przed Wami jego wyjątkowa historia.

Książkę przeczytałam jednym tchem. Do lektury zachęca zdecydowanie język publikacji oraz materiały ilustracyjne, które dodatkowo wzbogacają wartość pozycji. Czytelnik może poprzez książkę zagłębić się w życie jednego z najpopularniejszych i najzdolniejszych piłkarzy.

Iker Casillas Fernández, hiszpański piłkarz to niezwykle barwna osobowość, o czym możemy przekonać się podczas lektury książki. W książce znajdują się również wypowiedzi samego bohatera. Najbardziej w pamięci utkwiły mi dwie z nich: "W filmie chciałbym zagrać czarny charakter. To rola, która by do mnie dość dobrze pasowała", Chciałbym żyć w średniowieczu i być jednym z tych wpływowych władców feudalnych. Albo lepiej: jednym z rycerzy Okragłego Stołu".

Polecam książkę wszystkim, nie tylko fanom piłki nożnej.
Recenzja: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl, mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Mechaniczny książę"

"Handlarz śmiercią"

"Dożywocie"

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 19.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×