Soundtrack "The Amazing Spiderman"

Jeden z największych super bohaterów wraca na duży ekran w nowej kinowej produkcji: The Amazing Spider-Man. Na ekrany kinowe trafi w 3D już 4 lipca, a dzień wcześniej odbędzie się premiera ścieżki dźwiękowej z filmu.

The Amazing Spider-Man to historia Petera Parkera, licealnego wyrzutka,James Horner - The Amazing Spider-Man POMNIEJSZONE.jpg który został porzucony przez swoich rodziców jako mały chłopiec, wychowywany przez wujostwo. Jak większość nastolatków, Peter próbuje dowiedzieć się kim jest i jak stał się tym, kim jest dzisiaj. Gdy Peter odkrywa tajemniczą teczkę, która  należała do jego ojca, zaczyna rozwiązywać zagadkę zniknięcia swoich rodziców - prowadzi go laboratorium dr Curta Connorsa, byłego partnera jego ojca. Na  jego drodze staje alter-ego Connorsa -  The Lizard. Peter będzie musiał podjąć życiowe decyzje, wykorzystać swoje nadzwyczajne moce, aby spełnić swoje przeznaczenie i stać się bohaterem.

Oprawą muzyczną zajął się jeden z największych twórców współczesnej muzyki filmowej, James Horner – wybitny kompozytor, orkiestrator i dyrygent, ceniony za niezwykłe umiejętności w łączeniu chóralnych, instrumentalnych i elektronicznych brzmień w swoich niezapomnianych filmowych ścieżkach dźwiękowych - których ma ponad 100 do swoim koncie. Jest kompozytorem najlepiej sprzedającego się ścieżki dźwiękowej wszech czasów: Titanic z 1997 roku. Zdobył dwa Oscary  i dwie nagrody Golden Globe (za najlepszy temat muzyczny dla Titanica i najlepsza piosenka za "My Heart Will Go On" z tego samego filmu), zdobył osiem nominacji do Oscara za pracę nad muzyką takich  filmów jak Obcy (1986), Braveheart (1995), Piękny Umysł (2001) i Avatar (2009).

Muzyka Hornera podkreśla zarówno ekscytującą akcję filmu, jak i jego osobiste, romantyczne chwile. Szukając kompozytora, który może wyrazić zarówno wielkość i intymność, reżyser Webb, wiedział, że Horner to idealny wybór do jego filmu. "Chciałem stworzyć temat muzyczny, który będzie zarówno epicki i porywający, ale także bardzo intymny", mówi Webb.

Źródło: mat. prasowe

Przeczytaj również:

Urbanator Days w Łodzi - 2 i 3 lipca

Soundtrack z filmu "Sparkle"

JLo powraca 24 lipca!Dodał(a): NW , Środa 27.06.2012 (aktualizacja: 2012-11-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×