"The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring "

Coś wyjątkowego dla wielbicieli genialnej filmowej trylogii Petera Jacksona - na trzech płytach kompaktowych i jednej DVD, w pięknym opakowaniu, znalazła się muzyka Howarda Shore'a do superprodukcji "Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia".

The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The RingHoward Shore skomponował do fenomenalnej adaptacji dzieła J.R.R. Tolkiena muzykę, która na widzach robiła niemniejsze wrażenie niż ekranizacja przygód Frodo Bagginsa i jego kompanów. Po raz pierwszy zestaw z niemal całą muzyką autorstwa kompozytora ukazał się w 2005 roku. Niemal, bo Shore przyznawał niejednokrotnie, że do filmu skomponował jej aż ponad cztery godziny! Ale fan produkcji naprawdę nie ma na co narzekać. Poza wieloma muzycznymi niespodziankami, które ozdobiły ścieżkę dźwiękową do rozszerzonej wersji filmu Petera Jacksona, dostaje bowiem również elegancką i obszerną książeczkę "The Music Of The Lord Of The Rings Films - Part 1: The Fellowship Of The Ring" z niezwykle dokładnymi opisami muzycznych tematów, ich wykonawców, twórców, itp.

Zadbano również o niespodzianki. Jest nią choćby kompozycja grającego w produkcji Aragorna Viggo Mortensena, zatytułowana "The Song Of Lúthien", będąca częścią "The Nazgûl". Największe wrażenie robią jednak instrumentalne utwory, którymi Howard Shore zilustrował sceny walki. Ponadto w potężnym zestawie znalazło się miejsce choćby na piosenkę Enyi "May It Be". Wydawca pomyślał również o audiofilach, bo czwarty dysk, DVD Audio, zawiera soundtrack w systemie Dolby Digital 5.1 Surround Sound, dający niesamowite doświadczenia podczas słuchania. Jest epicko, jest pięknie. Muzyka Shore'a zabiera nas w podróż niemniej ciekawą od przygód Froda i jego drużyny.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Kelly Clarkson "Stronger"
"True Blood Vol.3"

Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 14.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • "Niebezpieczna metoda"

    Zurych, 1904 rok. 29-letni psychiatra Carl Gustav Jung stoi u progu kariery. Mieszka ze swoją ciężarną żoną Emmą w Klinice Psychiatrycznej Burghölzli. Pod wpływem Zygmunta Freuda rozpoczyna… czytaj więcej