The National zagrają w Warszawie!

The National, międzynarodowa gwiazda sceny indierockowej, zagra 9 czerwca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie. Nie może Was tam zabraknąć!

The National zagrają w Stodole!

The National zagrają w Stodole!

The National powstali w 1999 roku w mieście Cincinnati w stanie Ohio, obecnie rezydują na nowojorskim Brooklynie. Autorem tekstów zespołu, jest Matt Berninger - wokalista formacji. Resztę zespołu tworzą dwie pary braci: Aaron (gitara i klawisze) i Bryce Dessner (gitara) oraz Scott (gitara basowa) i Bryan Devendorf (perkusja).

Zespół zagra w Polsce w ramach trasy promującej szóstą w 14-letniej karierze grupy, płytę "Trouble Will Find Me''. Sami muzycy określają ten album, jako najbardziej pewny siebie zbiór utworów, będący jednocześnie hołdem dla w pełni rozwiniętej artystycznej wizji, tematycznie poświęconej zjawisku, jakim jest brak snu.

Pierwszą inspiracją dla nowych utworów była nowonarodzona córka gitarzysty Aarona Dessnera. Muzyk po powrocie z 22 miesięcznej trasy promującej poprzednią płytę "High Violet", przyznał, że obecność małego dziecka sprawiła, że popadł w stan, który sam określił "bezsennością i nieustającą czujnością". Zamykając się w zespołowym studiu na swoim podwórku, zaczął komponować melodie oddające jego przeżycia związane z tym nowym doświadczenie.

Jeśli wahacie się czy zobaczyć The National na żywo, koniecznie przesłuchajcie ich ostatnią płytę "Trouble Will Find Me".

Koncert odbędzie się 9 czerwca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie, jako support wystąpi St. Vincent!

The National - Don't Swallow the CapŹródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 27.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×