Unleashed z nową płytą "Odalheim"

Legenda szwedzkiego death metalu opuszcza Europę! Ale tylko w tekstach ze swojej 11 studyjnej płyty, niezmiennie nawiązujących do skandynawskiej mitologii.

UnleashedNiezmordowany Johnny Hedlund, basista i wokalista Unleashed od blisko 25 lat, tak opisał swój zespół: "Jesteśmy już dorosłą armią szanowanych wojowników, którzy ponownie opuszczają kontynent europejski". Szwed nawiązuje oczywiście do napisanych przez siebie tekstów na "Odalheim", w których tym razem jest miejsce nie tylko na postacie z mitologii skandynawskiej, lecz również na Azteków, czy Majów. Tym drugim, dedykowana jest zapowiadająca krążek kompozycja "Rise Of The Maya Warriors", która zadebiutowała w sieci na stronie magazynu "Decibel".

Johnny w tekstach odwiedza Amerykę Północną i Środkową, wędruje przez góry Sierra Madre, walczy z tymi, którzy na siłę chcą wprowadzać chrześcijaństwo. Kilkanaście kawałków na "Odalheim" nagrano w Chrome Studio w Szwecji. Za brzmienie odpowiada gitarzysta Unleashed, Fredrik Folkare. Unleashed ponownie daje swoim fanom jedenaście klasycznych, mrocznych, deathmetalowych hymnów, które dały im status legendy gatunku.

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

"Shape Shifter" - nowy album Carlosa Santany

Polak zwycięzcą w kokursie Beyonce!

Finalista Mam Talent wydaje debiutancki album!Dodał(a): Agnieszka Yilmaz , Sobota 16.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×