Urbanator Days w Łodzi - 2 i 3 lipca

Na początku lipca, w łódzkim Klubie Wytwórnia, odbędzie się kolejna edycja Urbanator Days – warsztatów Michała Urbaniaka i Urbanatora skierowanych dla młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie z najlepszymi muzykami z całego świata!

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną Urbanatorniezależnie od stylu i gatunku. Urbanator Days to miejsce dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, co naprawdę jest ważne w muzyce rytmicznej i spróbować swoich sił na scenie z najlepszymi aktualnie muzykami – zapisujecie się!

Spotkania poprowadzą muzycy z kręgu Urbanatora, słynnego, międzynarodowego przedsięwzięcia Michała Urbaniaka, w którego skład wchodzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne, m.in. Femi Temowo, Otto Williams, Troy Miller, Xantone Blacq. Urbanator Days to innowacyjne wydarzenie edukacyjne unikalne na skalę światową przekazujące możliwości i wiedzę, których nie daje żaden kurs, uczelnia lub szkoła!

Tegoroczne Urbanator Days odbędą się w pięciu miejscach w Polsce. Warsztatom stacjonarnym towarzyszyć będzie platforma internetowa dzięki której uczestnicy będą ze sobą w stałym kontakcie, a także zyskają dostęp do materiałów szkoleniowych.

Urbanator Days to wspólne granie, improwizowanie (jam session), swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią!

Weź swój instrument i przyjdź!

Klub Wytwórnia, Łódź, ul Łąkowa 29, wjazd od Al. Mickiewicza 

2 lipca – warsztaty i spotkanie od g. 17.00 (wstęp wolny)

3 lipca – koncert/jam session od g. 17.00

DZIEŃ PIERWSZY (UrbDayz)

Ćwiczenia przygotowane tego dnia pozwolą uczestnikom doświadczyć specjalnego rodzaju skupienia i specyficznej percepcji w przestrzeni estradowo-muzycznej. Muzycy zaprezentują różne style muzyczne i techniki wykonawcze. Artyści i będą prezentowali uczestnikom możliwości wykonania danego materiału muzycznego w różnych stylach - od jazzu nowoorleańskiego, soulu, rapu, fusion, bluesa aż po hip-hop. Zwrócą szczególną uwagę na prawidłową realizację różnych rytmów i charakterystycznych zwrotów harmonicznych i melodyczno-rytmicznych, a także podzielą się wiedzą na temat różnych stylów muzyki niesymfonicznej.

DZIEŃ DRUGI (UrbJamz)

Drugiego dnia uczestnicy będą mogli w pełni wykorzystać w praktyce wiedzę, którą przyswoili poprzedniego dnia i popisać się swoimi umiejętnościami na wspólnym jam session. Wraz z artystami Urbanatora będą obecni na próbach i wspólnie będą przygotowywać się do wieczornego koncertu i jam session, na którym  zagrają razem z gwiazdami Urbanatora. .

Najzdolniejsi uczestnicy warsztatów otrzymają nagrody finansowe. Niewykluczone, że zostaną również zaproszeni do realizacji projektów z Michałem Urbaniakiem.

Projekt Urbanator Days jest współfinansowany przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: mat. prasowe

Przeczytaj również:

JLo powraca 24 lipca!

Soundtrack z filmu "Sparkle"

"Siła w Nas!" czyli kobieca moc z Wami!


Dodał(a): NW , Środa 27.06.2012 (aktualizacja: 2012-11-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×