Weekend majowy z MilionKobiet.pl

Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić ciekawie weekend majowy? Skorzystaj z naszych propozycji!

propozycje kulturalne na weekendROZRYWKA

Co: ROZRYWKOWA MAJÓWKA

Gdzie: Plac Urzędu Miasta w Szczyrku

Kiedy:
30 kwietnia 2012, rozpoczęcie o godz.16:00

Opis:
Wiosenna impreza muzyki rozrywkowej. Wystąpią: Banshee - muzyka irlandzka i celtycka, Alergen - światowe i polskie przeboje pop i rock, Present Perfect - zabawa taneczna z najpopularniejszymi przebojami. Po występach zespołów zapraszamy na dancing poprowadzony przez DJ SEBE. Wstęp wolny.


Co: Siesta Festival 2012

Gdzie: Gdańsk

Kiedy: 27 Kwietnia 2012 - 29 Kwietnia 2012

Opis: Pierwszy Siesta Festival w Gdańsku był sukcesem! Pełna sala na wszystkich koncertach! Radość wykonawców! Uznanie publiczności! Pod naporem głosów organizatorzy uznali, że warto tak wyjątkowe przedsięwzięcie muzyczne umieścić w kalendarzu festiwalowym kraju na dłużej, a Gdańsk (podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku) jest najbardziej odpowiednim miejscem do prezentacji muzyki świata, wartościowych artystów przekraczających granice stylów, prezentujących swoje własne, często geograficznie odległe nam, a w odbiorze jakże bliskie i ujmujące podejście do muzyki, sztuki, życia.

Co:  Weekend majowy w Sopocie

Gdzie: Park Północny, na Placu Mancowym

Kiedy: weekend majowy

Opis:  Inauguracja sezonu rozpocznie się od jogi. W Parku Północnym, na Placu Mancowym tajniki sztuki jogi odkryje Diana Katarzyna Sochacka. Zajęcia potrwają od 10 do 12. O godz. 13 rozpocznie się natomiast Parada Multi Kulti. Ulicą Monte Cassino przejdzie Sopocka Parada Fantazji. Tematem tegorocznej parady będą różne kultury świata.
W środę, 2 maja, zaplanowano wspólne puszczanie latawców. W tym roku dla osób, które nie potrafią ich samemu wykonać, będą zorganizowane specjalne pokazy. Odbędzie się też konkurs na najładniejszy latawiec. O godz. 15 przenosimy się na Plac Przyjaciół Sopotu. Tam tancerze z Sopockiego Teatru Tańca, wspólnie z kolegami z kilku szkół tańca, przygotują dla mieszkańców i turystów specyficznego flash moba. Ekipie będzie towarzyszył chór Mundus Cantat. Wieczorem na placu zagra Polska Filharmonia Kameralna Sopot z gościnnym udziałem Grzech Piotrowski Quartet.
Ostatni dzień rozpocznie się o godz. 14 od happeningu z biało-czerwonymi  balonami na Placu Przyjaciół Sopotu. Godzinę później rozpocznie się gra miejska "Witaj maj, piękny maj". Przygotowano dziewięć zagadek odnoszących się do historii kurortu i święta Konstytucji 3 maja,  zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

KINO

Tytuł filmu: Rec 3: Geneza

Opis: To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy"  nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie. Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnośw iatową modę na hiszpańskie horrory. Na fabułę "Rec 3: Geneza" składają się przerażające wydarzenia, mające miejsce z dala od kamienicy, w której epidemia zabójczego wirusa przemieniła niewinnych mieszkańców w krwiożercze bestie. Sprytny zabieg scenarzystów "Rec" i "Rec 2" pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł zagrożenia, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła.

Tytuł filmu: Facet do dziecka

Opis: Kiedy najgorszy babysitter na świecie bierze pod opiekę trójkę bardzo rozwydrzonych dzieciaków wiadomo, że noc będzie pełna wrażeń. Czy przygoda w Nowym Jorku zakończy się bezpiecznym powrotem do domu? To się okaże... Prowokacyjny. Wulgarny. Łamiący schematy. Taki jest film "Facet do dziecka". Już pierwsze kilka minut pokazuje widzom, że czeka ich produkcja pełna bluzgów, bijatyk w barach, ucieczek przed dealerami i innych atrakcji. Pośród bohaterów są handlarze narkotyków, uzależniona od koki nimfomanka, a przede wszystkim trójka dzieciaków i koleś, który rzucił studia i dorabia jako niańka. "Facet do dziecka" to komedia tętniąca różnymi rodzajami komizmu i pełna zwrotów akcji.

Tytuł filmu: American Pie: Zjazd absolwentów

Opis: Witajcie na zjeździe absolwentów szkoły w East Great Falls! Minęło sporo czasu od chwili, kiedy pierwszy raz spotkaliśmy grupę sympatycznych nastolatków i byliśmy świadkami ich bohaterskich zmagań na drodze do utraty dziewictwa.

A teraz wrócili! Jim, Michelle, Kevin, Vicky, Oz, Heather, Finch oraz niesamowity Stifler spotkają się po latach. Zobaczymy, co się u nich zmieniło, kto trochę spoważniał, a kto nigdy w życiu poważny nie będzie. A może minęła im już ochota na robienie głupich żartów i tym razem nie wpakują się w kłopoty? Stop! Tam, gdzie pojawia się Stifler, kłopoty muszą być! No a pomyślcie tylko, co się stanie, kiedy tata Jima pozna mamę Stiflera…


TEATR

Co:  Fredro dla dorosłych - Mężów i Żon

Gdzie: Teatr 6. Piętro w Warszawie

Kiedy:
27 kwietnia 2012, godzina 19;30

Opis:
Fredro Dla Dorosłych Mężów i Żon to inteligentna zabawa z teatralną tradycją. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych mężach, żonach i ich kochankach z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności. Rewelacyjna gra aktorska, błyskotliwa inscenizacja, zaskakująca interpretacja i przyjemność słuchania polszczyzny w najlepszym wydaniu. Zagrany od dnia premiery ponad 250 razy spektakl, jest wciąż oblegany przez widzów, a według rankingu tygodnika Wprost osiągnął status jednego z najchętniej oglądanych spektakli dramatycznych w Polsce. Od października 2010 roku Fredro Dla Dorosłych Mężów i Żon widnieje w stałym repertuarze na deskach Teatru 6.piętro.


Co: Na końcu tęczy

Gdzie: Krakowski teatr Scena STU

Kiedy: 29 kwietnia 2012, godzina: 18:00

Opis:  Sztuka Petera Quiltera traktuje o fenomenie Judy Garland, legendarnej aktorki i śpiewaczki obdarzonej wyjątkowym głosem. Akcja umiejscowiona jest w hotelu Ritz w Londynie, w 1968 roku. Śledzimy ostatnie burzliwe miesiące życia, uwielbianej przez fanów, gwiazdy. Wnikamy w jej życie prywatne, skomplikowany związek z piątym mężem, Mickeyem Deansem i jej relację z oddanym akompaniatorem Anthonym Chapmanem.Opracowanie: Emilia Czaczkowska

Na podstawie: cinema-city.pl, multikino.pl, www.szczyrk.info.pl

www.siestafestival.pl, www.teatr6pietro.pl, www.scenastu.com.pl, www.mmtrojmiasto.pl

Źródło: MilionKobiet.plDodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 27.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.