Weekend w domowym zaciszu

Nie wiesz co robić podczas nadchodzącego weekendu? Zobacz nasze propozycje najlepszych książek i płyt!

płyty weekend.jpg

Lyle Lovett - Release Me

Jedna z żywych legend muzyki country, czterokrotny laureat Grammy i był mąż Julii Roberts powraca z nowym albumem, na którym prezentuje piosenki własne oraz interpretacje utworów innych, niekoniecznie country'owych artystów. Lovett na okładce widnieje skrępowany sznurem. Jakby w ten sposób odnosił się do tych, którzy uporczywie widzą w nim tylko artystę country. Od tej metafory jednak na swojej nowej płycie ucieka. Lyle mierzy się bowiem z piosenkami, które napisali choćby Chuck Berry, zaś tytułową kompozycję wykonuje wspólnie z k.d. Lang. Poza tym porusza się po terenie jazzowym, swingowym, rockowym i popowym. Lovett udowadnia tym albumem, że ma jeszcze wiele do powiedzenia. Nie tylko jako artysta country.

 Y'akoto - Babyblues

Album "Babyblues" pomogli Y'akoto nagrać tacy artyści, jak Mocky, Haze i producencki team Kahedi. Mieszają się na nim wszystkie inspiracje młodej wokalistki, która śpiewa przede wszystkim o tym, co dotyka każdego z nas. Słychać wpływy jej idolek - Billie Holiday, Niny Simone, Erykah Badu. Podobno w Afryce wróżka wywróżyła Y'akoto, że jej życie będzie ciągłym poszukiwaniem duszy. Poszukiwanie tej artystycznej już się rozpoczęło. I jak na razie przynosi wspaniałe owoce.

Alanis Morissette - Original Album Series

Zestaw pięciu najważniejszych płyt jednej z najważniejszych wokalistek lat 90. XX wieku i początku kolejnego stulecia, Kanadyjki Alanis Morissette. Artystki, która karierę zaczęła jeszcze jako nastoletnia dziewczynka wykonując proste popowe piosenki, by następnie rozwinąć się w twórczynię dojrzałą i mającą wiele interesującego do przekazania.

książki weekend.jpg Nocolas Sparks "Dla ciebie wszystko"

Dawson Cole i Amanda Collier. Chłopak z dołów społecznych, wychowany w rodzinie uchodzącej za najgorszą, najbardziej mściwą, najbardziej niebezpieczną w całym hrabstwie Pamlico: złodziei, dilerów narkotyków, sutenerów i pijaków ze skłonnościami do przemocy. I dziewczyna z przeciwnego bieguna społecznego, pragnąca zostać nauczycielką. Różnice pochodzenia, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nie mogło być razem, choć oboje bardzo tego pragnęli. Dawson, który w młodości niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie pogodził. Żyje samotnie, pracując na platformach wiertniczych i pokutując za dawne winy. Amanda, mimo że wyszła za mąż i urodziła dzieci, czuje się nieszczęśliwa. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela.

Jusuf Idris "Grzech"

Grzech to przejmująca opowieść o życiu w Egipcie przed rewolucją lat pięćdziesiątych XX wieku. Punktem wyjścia staje się tragiczne wydarzenie – pewna kobieta porzuca swoje nowo narodzone dziecko. Jego ciało znajdują miejscowi chłopi. Rodzi się w nich pragnienie ukarania winnego. Podejrzenie pada na zamieszkujących okolicę imigrantów. Poszukiwania winnych popełnionego grzechu ujawniają zaskakujące prawdy o ludzkiej naturze. Odkrywają także prawa rządzące całą zbiorowością oraz jej obyczaje i tematy tabu…

Richard Paul Evans "Bliżej słońca"

Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat. Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci. Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce. Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej?

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 20.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
uwielbiam czytac książki
Dodano: 2012-04-20 19:55:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×