Weekend w domowym zaciszu

Nie wiesz, co robić podczas nadchodzącego weekendu? Zobacz nasze propozycje najlepszych książek i płyt!

shutterstock_33074962a.jpg

książki.jpg Justyna Polańska "Pod niemieckimi łóżkami"

Książka, która wywołała w Niemczech falę dyskusji. Autorka, trzydziestodwuletnia Polka, od dziesięciu lat sprząta, oczywiście "na czarno", tamtejsze domy. I ma wiele do powiedzenia, m.in. o stosunku swoich pracodawców do siebie oraz o słynnym niemieckim porządku i czystości… Ale to także wyjątkowa rzecz "z pierwszej ręki" o życiu młodej kobiety, egzystującej nielegalnie z dnia na dzień jak miliony imigrantów (i pół miliona sprzątających Polek!), bez perspektyw i jakiejkolwiek ochrony, od zdrowotnej począwszy… Śmieszne, straszne i pouczające.

Anna Kuziemska "Pępek świata. Z dzieckiem w drodze"

Czym różnią się ofiary dla balijskich bogów od śmieci? Dlaczego w Moskwie nie ma dziecięcych wózków? Czy warto wziąć ze sobą główkę kapusty do Omanu? Ile świerszczy powinno się znaleźć w zbilansowanej diecie dziecka? Czy w Tuszetii można kupić jednorazowe pieluchy? W co bawić się z dziadkami na Machu Picchu? Jak z przyczepki rowerowej zrobić suszarkę, wyleczyć ospę w Wietnamie i nauczyć się ułamków na Fidżi?

Zbiór kilkunastu wywiadów z rodzicami, dla których wyprawy w najdalsze zakątki globu z dzieckiem (często nie jednym, ale dwojgiem lub trojgiem) stały się niezastąpionym sposobem spędzania wspólnego czasu, a niekiedy nawet – pomysłem na życie.

Emma Kenedy "Camping Story. Wakacje, namiot i rodzinne katastrofy"

Czy pamiętasz czasy, gdy stłoczeni w samochodzie, obładowani po dach, z namiotem zamiast domu jechaliście całą rodziną na wakacje? Właśnie tak wyglądały wakacje małej Emmy Kennedy i jej rodziców. Każdy ich wyjazd – bez względu, czy była to dzika Walia, czy słoneczna Francja – zaczynał się wspaniale, lecz kończył katastrofą. Poturbowani, posiniaczeni, ze stratami w dobytku i „na psychice” wracali do domu przysięgając sobie, że był to ich ostatni wyjazd na camping. I że za rok już na pewno pojadą do miłego hotelu ze śniadaniem i basenem.

Camping Story to idealna lektura dla tych, którzy kochają podróże z namiotem, jak i dla tych, którzy nienawidzą. Nieprawdopodobne, lecz prawdziwe perypetie autorki oraz jej pełen autoironii styl gwarantują wyśmienitą zabawę pod warunkiem, że nic podobnego nie przytrafi się nam samym.

płyty.jpg

Macy Gray  - "Covered"

Album jest wyjątkową kolekcją coverów, głównie z repertuaru rockowych zespołów, ale w oryginalnych interpretacjach Macy Gray. Na płycie znajdą się m.in. niepowtarzalne, często zaskakujące wersje utworów Arcade Fire, Metalliki czy Radiohead! Jako swoją największą inspirację nie tylko wokalną, ale też w podejściu do muzyki Macy Gray wymienia Ninę Simone, ponieważ "nie przejmowała się tym co ludzie pomyślą".

Obok kariery muzycznej, Macy Gray spełnia się również na polu filmowym – artystka właśnie zakończyła zdjęcia do filmu "The Paperboy", w którym wystąpią również John Cusack, Zach Effron, Nicole Kidman i Matthew McConaughey. Film będzie miał swoją premierę w maju na festiwalu w Cannes.

"Magiel Wagli" 

"Magiel Wagli" to dwupłytowa kompilacja Wojciecha Waglewskiego i Fisza. Jej nazwa pochodzi od radiowej audycji emitowanej w każdy wtorek o godz. 19:00 w Polskim Radiu Trójka. Na albumie znajdą się utwory rozgrywane na łamach audycji.

Marcus Miller "Renaissance"

"Renaissance" jest pierwszym, solowym, studyjnym wydawnictwem basisty od wydanego w 2007 roku krążka "Free".
W nagraniu albumu brali udział: trębacz Sean Jones i Maurice Brown, saksofonista altowy Alex Han, perkusista Louis Cato, gitarzyści Adam Agati i Adam Rogers, klawiszowiec Kris Bowers wraz z Federico Gonzalez Peña i Bobby Sparks.

Dzięki doskonałej obsadzie młodych muzyków i gości, takich jak Dr. John, Gretchen Parlato i Rubén Blades, Marcus Miller tworzy nowe dzieło dla ery odrodzenia.

Album zawiera 13 utworów, w tym 5 coverów takich wykonawców jak WAR, Janelle Monáe, Weldon Irvine czy Ivan Lins.

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 01.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×