Weekend z MilionKobiet.pl

Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić ciekawie i aktywnie weekend? Skorzystaj z naszych propozycji!

propozycje kulturalne na weekend


ROZRYWKA

Co: Koncert JUDAS PRIEST - Epitaph World Tour

Gdzie:
Spodek w Katowicach

Kiedy:
14.04.2012, godzina 20:00

Opis:
Epitaph World Tour to pożegnalna trasa legendy muzyki metalowej. Warto więc wybrać się na ten wyjątkowy koncert do Katowic.


Co: Koncert Ani Dąbrowskiej

Gdzie:
Centrum Kultury - CK Rotunda w Krakowie

Kiedy:
14.04.2012, godzina 20:00

Opis:
Ania Dąbrowska jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia. Na jej koncerty przyjeżdżają rzesze fanów, zakochanych w jej nastrojowych piosenkach.KINO

Tytuł filmu: Jazda na krawędzi 3D

Opis:
"Closer to the Edge" to najlepiej sprzedająca się produkcja dokumentalna w historii brytyjskiej kinematografii. To opowieść o pasji, wolności wyboru i woli walki, której akcja rozgrywa się na brytyjskiej wyspie Man. Już od 1904 roku organizowane są tam uliczne wyścigi motocyklowe "Isle of Man TT Races" - zaliczane do jednych z najbardziej widowiskowych i niebezpiecznych imprez tego typu na świecie. Wyspa jest jedynym terytorium należącym do Wielkiej Brytanii, na którym nie obowiązuje ograniczenie prędkości.

Tytuł filmu: Igrzyska Śmierci

Opis: Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się być kimś więcej niż przyjacielem. Aby ich jeszcze zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może tylko jeden uczestnik. Pochodzący z biednego dystryktu i nie szkoleni w walce Katniss i chłopak Peeta, w oczach widzów skazani są na porażkę. Igrzyska są jednak nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany. Staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością. Jednak jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych.

Tytuł filmu: Piraci! 3D

Opis: Najnowsza animowana komedia wytwórni Aardman Animations. Film oparty na niezwykle popularnej serii książek Gideona Defoe – oraz Hugh Grant w swej pierwszej animowanej roli. Pechowy kapitan statku pirackiego z niesłabnącym entuzjazmem pragnie pokonać rywali w wyścigu o nagrodę Pirata Roku. Choć jego dzielnej załodze szczęście nie zawsze sprzyja, nigdy nie traci z oczu tego, co dla pirata najważniejsze: fantastycznej przygody. Premiera: 13 kwietnia 2012.TEATR

Co: Spektakl Edukacja Rity

Gdzie: Teatr 6. piętro w Warszawie

Kiedy:
15.04.2012, godzina 19:30

Opis:
Sztuka pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w interpretacji Macieja Wojtyszki i wykonaniu doborowej obsady aktorskiej staje się mądrą i zabawną przypowieścią o odwiecznych ludzkich pragnieniach wiary w drugiego człowieka; potrzeby zrozumienia i akceptacji oraz możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeszkodom.


Co: Spektakl Gastronomia

Gdzie: Teatr Polski we Wrocławiu

Kiedy:
15.04.2012, godzina 19:00

Opis:
W oparach absurdu rodzi się historia miłości Gastronoma do kebabu. Groteskowa akcja przedstawienia łączy w sobie piękno i wzniosłość romantycznej miłości, bezinteresowny komizm komedii dell'arte oraz napięcie z filmów grozy klasy D. Gastronom niczym dr Frankenstein lub Pigamlion tworzy z mięsa kochankę swoich marzeń. Spragniony miłości jest w stanie posunąć się nawet do morderstwa. W karykaturalnej postaci Gastronoma odnajdujemy jednak cechy nieszczęśliwego, pożądającego akceptacji mężczyzny.
Opracowanie: Emilia Czaczkowska

na podstawie: cinema-city.pl, multikino.pl, eventim.pl
koncertomania.pl, teatr6pietro.pl, teatrpolski.wroc.pl

Źródło: MilionKobiet.pl
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 13.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.