Weekend z MilionKobiet.pl

Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić ciekawie weekend? Skorzystaj z naszych propozycji!

shutterstock_80922892.jpg


ROZRYWKA

Co:  Międzynarodowe Regaty Nadziei Olimpijskich i Festiwal Ekologiczny pn. "Wisła przyjazna Krakowowi"

Gdzie: Bulwary Wiślane (Bulwar Inflancki), Kraków

Kiedy: 12-13.05.2012

Opis:  W najbliższą sobotę i niedzielę 12 i 13 maja zostaną rozegrane Międzynarodowe Regaty Nadziei Olimpijskich. Regaty będą rozgrywane w klasach Laser 4,7, Laser Radial, Europa oraz Optimist. Zgłoszenia zawodników przyjmowane będą do godz. 10.30 w sobotę 12 maja. Regaty odbywać się będą pod honorowym patronatem p. Adama Krzesińskiego, Sekretarza Generalnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, p. Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, p. Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Polskiego Związku Żeglarskiego.

Regatom towarzyszyć będzie Festiwal Ekologiczny pn. "Wisła przyjazna Krakowowi" współorganizowany przez Stowarzyszenie Ekologia i Żagle przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W programie wiele atrakcji: zabawy, konkursy i quizy dla najmłodszych i nieco starszych. Zapraszamy. Dla widzów wstęp bezpłatny.

KINO

Tytuł filmu: Nietykalni

Opis: Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.

"Nietykalni" biją rekordy popularności w Europie: oczarowali już 25 milionów widzów. Światowa krytyka nazwała film komediowym arcydziełem. "Nietykalni" już wkrótce mają szansę stać się najbardziej kasowym francuskim filmem wszechczasów, pobijając wynik takich przebojów jak "Jeszcze dalej niż północ" czy "Amelia".

Tytuł filmu: Seksualni Niebezpiecznie

Opis: Określana jako brytyjska odpowiedź na "American Pie", błyskotliwie śmieszna komedia, która zachwyciła widzów i krytyków, bijąc na Wyspach historyczny rekord otwarcia "Bridget Jones: W pogoni za rozumem" i w ciągu dwóch tygodni zdystansowała "Borata" w wyścigu o miano angielskiej komedii wszech czasów.

Po egzaminach kończących naukę w liceum, czterech angielskich nastolatków udaje się na Kretę, by oddać się rytualnemu piciu, flirtowaniu i podrywaniu przy dźwiękach największych wakacyjnych hitów ostatnich lat. Towarzyszy im niezłomne przekonanie, że wreszcie zaliczą... najfajniejsze wakacje w życiu. Czy seks to dla nich... misja niemożliwa?


TEATR

Co:  Z życia mrówek

Gdzie: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Kiedy:
12-13.05.2012

Opis:
Randka w dniu beatyfikacji Jana Pawła II? Dlaczego nie? Zawsze jest czas na miłość. Niestety, zawsze jest także czas na nienawiść. ONA i ON. Dwoje doświadczonych przez życie, samotnych ludzi, którzy szukają bratniej duszy. To bardzo polski dramat, wiele mówiący o nas – Polakach, o naszych wadach i przywarach. Wzrusza, śmieszy, zaskakuje. Jest bardzo gorzki i przejmujący, błyskotliwie napisany –  nikogo nie pozostawia obojętnym. W tym spektaklu nie ma "nas" i "ich". Jesteśmy "my". Skłóceni, ulegający złym emocjom, pokaleczeni. Być może już czas, abyśmy wszyscy przejrzeli się w lustrze. Abyśmy pośmiali się z siebie i może nawet zapłakali. Wreszcie, choćby przez chwilę - RAZEM. To także spektakl o Janie Pawle II. Nie tym, którego znamy z efektownych cytatów, kiczowatych portretów i wspomnieniowych, ckliwych laurek. To także sztuka o Papieżu, który żyje w nas. Albo w nas umiera… I na koniec – to spektakl o słowach. Słowach, którą łączą, które dzielą, które znaczą raz jedno, raz drugie, a czasem w ogóle tracą znaczenie.


Co: O co biega?

Gdzie: Teatr Kwadrat w Warszawie

Kiedy: 12.05.2012

Opis: Bardzo elegancki i przystojny pan, którego gra Grzegorz Wons ma wiele kłopotów, których powodem jest młoda żona, była aktorka (Lucyna Malec). Jej zachowanie budzi wiele zastrzeżeń wśród mieszkańców miasteczka, a zwłaszcza u miejscowej bigotki w tej roli Ewa Ziętek. Początkiem wielu dalszych nieporozumień i zabawnych sytuacji jest przypadkowe spotkanie żony pastora z jej byłym partnerem ze sceny, którego gra Paweł Wawrzecki.

Opracowanie: Emilia Czaczkowska

Na podstawie: multikino.pl, dramatyczny.pl, teatrkwadrat.pl, zaprasza.eu

Źródło: MilionKobiet.plDodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 11.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.