"Wenus w futrze" - wielki comeback Polańskiego

Minimalizm środków, maksimum wyrazu i treści. Dwójka bohaterów. Mężczyzna i kobieta. Aktorka i reżyser. Jedno pomieszczenie. Wystarczy aby po wyjściu z kina głowa pękała w szwach od natłoku myśli. A mowa o najnowszym film Polańskiego "Wenus w futrze". Kiedy wchodzi do kin?

"Wenus w futrze" - wielki comeback Polańskiego

"Wenus w futrze" - wielki comeback Polańskiego

8 listopada do polskich kin wejdzie najnowszy film Romana Polańskiego, podobno zasługujący na miano dzieła, o czym świadczy nominacja do Złotej Palmy. Czy faktycznie tak jest, będziemy mieli okazję przekonać się już niedługo.

Film jest oparty na broadwayowskiej sztuce Davida Ivesa, inspirowanej nowelą Leopolda von Sacher-Masocha o tym samym tytule. Na ekranie w rolach głównych zobaczymy Mathieu Amalric  Emmanuelle Seigner (prywatnie żonę Polańskiego). Wcielili się oni w role Thomasa - reżysera poszukującego aktorkę do swojego najnowszego przedstawienia i Vandę - arogancką i bezczelną pretendentkę do spełnienia oczekiwań swojego przyszłego pracodawcy. Jego oczekiwania są dość nietypowe. Szuka kobiety która odegra rolę dominy, potrafiącej całkowicie zawładnąć wolą mężczyzny. Ku zdziwieniu Thomasa, Vanda będąca ucieleśnieniem wszystkiego tego czego on nienawidzi, staje się obiektem jego fascynacji. Ich relacja przybiera na intensywności schodząc na zupełnie inne tory... dokąd prowadzące?

Zobaczcie zwiastun filmu "Wenus w futrze" może odpowiedź stanie się dla Was oczywista.Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Romanem Polańskim!Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Youtube/Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 24.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×