Wydarzenia w Polsce, o których było głośno w 2014 roku

W tym roku w Polsce niemało się działo. Sprawdźcie, co na nas zrobiło największe wrażenie.

Wydarzenia w Polsce, o których było głośno w 2014 roku

Wydarzenia w Polsce, o których było głośno w 2014 roku


Ten rok był obfity w emocje różnego rodzaju. Nasz kraj odwiedzili znakomici artyści, Polacy w pewnym momencie byli bardzo "Happy", ale nie brakowało też smutnych momentów. Zobaczcie zestawienie chwil, które na pewno wryły się w naszą pamięć.  

1. Nasi rodacy rozśpiewali się i roztańczyli, a przede wszystkim wykazali kreatywnością i poczuciem humoru. To właśnie do hitu Williama Pharrella "Happy" w różnych miastach zaczęto tworzyć lokalne wersje tego teledysku. 

2. Mieliśmy swoje sukcesy muzyczne. Na festiwalu Eurowizji reprezentował nas Donatan i Cleo. Opinie o utworze i choreografii były różne, ale ostatecznie zajęliśmy 14. miejsce. 

3. 19. sierpnia w Ergo Arenie wystąpił kultowy Justin Timberlake. W wielu osobach do tej pory nie opadły emocje po tym wydarzeniu. 

4. Polskę odwiedziła także znana popowa wokalistka Britney Spears. Co prawda nie zagrała koncertu, ale i tak dla wielu ogromnym przeżyciem była możliwość zobaczenia jej "na żywo" w warszawskich Złotych Tarasach. 

5. 1. sierpnia obchodziliśmy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej też okazji do kin wszedł film "Miasto 44", który obejrzały miliony - nie tylko Warszawiaków.Wydarzenia w Polsce, o których było głośno w 2014 roku

Wydarzenia w Polsce, o których było głośno w 2014 roku


6. Spektakularne, międzynarodowe sukcesy święcił także film "Ida", który m.in. został nominowany do nagrody Złotych Globów. 

7. Ogromne wrażenie na widzach zrobił również film "Bogowie", opowiadający o prof. Relidze, w którego rolę wcielił się Tomasz Kot. 

8. Mamy ciemnoskórą modelkę! Spektakularną popularność osiągnęła Osi Ugonoh, która wygrała program Top Model. Czy ma szansę na międzynarodową karierę?

9. Ewa Kopacz stanęła na czele polskiego rządu. To pierwszy raz, kiedy to kobieta została premierem.

10. Nie brakowało także smutnych momentów. Najbardziej bolesnym zaskoczeniem była śmierć Anny Przybylskiej, która przegrała walkę z rakiem trzustki. Jej odejście jednak pozwoliło zwrócić uwagę na osoby chore na ten nowotwór. Odeszli od nas także: Małgorzata Braunek, Krzysztof Krauze, Stanisław Mikulski. 

Które z wydarzeń w 2014 roku zrobiło na was największe wrażenie?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: KAPiFDodał(a): Anka P. , Środa 31.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×