Ci ludzie zachwycili cały świat! Zobacz, dlaczego...

Zobacz, czym wywołali tak wielkie wrażenie!

rzeby.jpg

Jeśli powiemy Ci, że ludzie na fotografiach, które właśnie obejrzałaś nie są ludźmi, tylko rzeźbami, uwierzysz? Ci hiperrerrealistyczni ludzie nie mają krwi ani kości. Wyglądają niesamowicie, ponieważ są dopracowani w każdym szczególe. Stworzeni przez grupę artystów rzeźbiarzy, zapierają dech w piersiach. Mają w sobie coś tajemniczego i poruszającego.

Zwróć uwagę na precyzję, z jaką zostały wykonane. Te rzeźby mają pieprzyki, zmarszczki, a nawet plamy na paznokciach. Autorom udało się również oddać niezwykłą ekspresję ludzkich oczu. Na żywo można je zobaczyć w Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao.

DUANE HANSON 

Amerykański rzeźbiarz Duane Hanson wykonywał swoje hiperrealistyczne rzeźby z poliestru, włókna szklanego, winylu i brązu. Jego postacie zawsze były wykonywane w rzeczywistych rozmiarach. Twórczość Hansona często wiązana jest z pop-artem. Uwielbiał tworzyć figury ukazujące tematy związane z brutalnością i przemocą. Podczas wystawiania jego rzeźb wielokrotnie zdarzało się, że odwiedzający muzeum nie zdawali sobie sprawy, że mijają właśnie rzeźby, a nie prawdziwych ludzi.


PETER LAND 

W swoich filmach, rzeźbach i instalacjach duński artysta Peter Land wykorzystuje surrealizm, absurd i groteskę. Bada w ten sposób ludzkie interakcje i podświadomość. W 1990 roku stworzył film, w którym człowiek nieustannie spada ze schodów. Lund w swoich dziełach bardzo często inspiruje się dziećmi, które uwielbia tworzyć jako rzeźbiarskie dzieła sztuki.


MARC SIJAN 

Rzeźby Marca Sijana pokazują ludzi w konkretnych sytuacjach życiowych. Jego postacie zazwyczaj są smutne, dotknięte nieszczęściem fizycznym, psychicznym i duchowym. Krytycy twierdzą, że jego rzeźby są hołdem dla ludzi. Fascynacja człowiekiem sprawiła, że przez wieki jego życie pokazywane było za pośrednictwem dzieł sztuki. Rzeźby Sijana są zawsze na granicy ruchu. Wyglądają tak, jakby za chwilę miały wziąć oddech lub mrugnąć oczyma. Artysta tak dosłownie oddaje ludzi, że uwiecznia nawet wypryski lub łyse plamy na głowie.

SAM JINKS 

Ludzie Sama Jinksa przyprawiają o gęsią skórkę. Jest niewątpliwie królem hiperrealistycznych rzeźb. Jego sztuka wprawia w podziw i zdziwienie, ale główną emocją towarzyszącą podczas patrzenia na jego dzieła sztuki jest chyba niepewność i strach. Podczas wystaw odwiedzający często dotykają rzeźb. Wszystko po to, aby upewnić się, czy faktycznie są tylko i wyłącznie rzeźbami. 


Zdjęcia: Instagram

ID galerii:669


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 22.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
If your have any idea or concern about the new technologies of windows 10 OS, which is connected https://windowsclassroom.com/setup-dual-monitors-windows-10 with your own PC systems and with supporting tools are provided in this guide.
Dodano: 2018-12-24 07:07:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×