Niezwykła przyjaźń chłopca chorego na autyzm i suczki Mahe

Zobacz wzruszającą historię chłopca chorego na autyzm i jego najwierniejszego przyjaciela.

mahe3.jpg

Mahe to specjalnie wyszkolony labrador, który stał się najwierniejszym towarzyszem dziewięcioletniego Jamesa Isaaca. Autyzm uniemożliwia chłopcu normalne komunikowanie się z otoczeniem. Mały James nie mówi, jest bardzo zamknięty w sobie i stroni od kontaktu nawet ze swoją rodziną. Ten pies od samego początku nawiązał z chłopcem niezwykły kontakt.

mahe7.jpg

Autyzm głęboki to choroba polegająca na odcięciu się człowieka od świata zewnętrznego. Najczęściej pojawia się w dzieciństwie i trwa przez całe życie. Ludzie cierpiący na autyzm czują się odizolowani, są nadwrażliwi na bodźce takie jak dotyk, zapach, dźwięk czy światło.Powoduje to zaburzenia w prawidłowym odbieraniu i interpretowaniu docierających sygnałów, co skutkuje wewnętrznym chaosem. Dzieci zmagające się z autyzmem uciekają do swojego świata, zamykają się w sobie i wycofują z kontaktów społecznych.

mahe6.jpg

Kiedy w życiu Jamesa pojawiła się specjalnie przeszkolona i wykształcona suczka Mahe od razu obdarzył ją ogromnym zaufaniem. Mahe każdego dnia zapewnia chłopcu poczucie bezpieczeństwa i ukojenie w codziennym funkcjonowaniu. Spędzają ze sobą każdą chwilę. Ich więź jest tak wyjątkowa, że suczka została wpuszczona nawet do szpitala. James trafił tam, ponieważ zaczął miewać niewyjaśnione ataki, dlatego lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu rezonansu magnetycznego. Dla autystycznego dziecka wizyta w szpitalu to ogromny wysiłek oraz bardzo duży stres.

mahe2.jpg

Kiedy chłopiec został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, suczka przytuliła się do niego i cały czas leżała przy nim, aby maluch czuł się bezpiecznie. Nie spuszczała również wzroku z matki Jamesa i poza tym, że kontrolowała stan dziecka, starała się również zadbać o jej spokój, dodając jej otuchy. Matka wspomina, że Mahe patrząc na Jamesa, wyglądała na bardzo zmartwioną.

Matka chłopca opowiada także, jak zmieniło się ich życie po pojawieniu się psiaka: „James stawał się nerwowy, niespokojny i chciał natychmiast opuścić salę szpitalną. Jednak wraz z pojawieniem się psa chłopiec siadał i spokojnie na nas czekał”. Kontakt z tym niesamowitym zwierzęciem pomógł chłopcu przezwyciężyć nieśmiałość, niskie poczucie własnej wartości oraz złagodził stres i skrajny brak zaufania.

mahe5.jpg

Jak twierdzą rodzice chłopca, ten niezwykły pies stał się prawowitym członkiem ich rodziny. Jego inteligencja i empatia pomogła chłopcu nieco otworzyć się na świat. Ta historia potwierdza przysłowie, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Dbajmy o nasze czworonogi, ponieważ noszą one ogromne serca przepełnione miłością i są gotowe zrobić dla nas wszystko!

Zdjęcia: Youtube

ID galerii:2406


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 17.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
What a fantastic post!This is so chock full of useful information.
I can't wait to dig deep and start utilizing the resources you have given me.
Thanks again for sharing https://www.apexsettings.net/]Apex Settings
Dodano: 2019-03-10 17:50:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×