Wystawa "Ludzie Teatru Wielkiego" już niebawem!

Od 29 września w Galerii Plenerowej na kilkudziesięciu planszach ukazane będą portrety ludzi, których talent i praca składają się na ogromne przedsięwzięcia baletowe i operowe wystawiane na scenie opery. Zobaczcie szczegóły!

Wystawa "Ludzie Teatru Wielkiego" już niebawem!

Wystawa "Ludzie Teatru Wielkiego" już niebawem!


29 września 2014 roku w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie otwarta zostanie wystawa "Ludzie Teatru Wielkiego", której organizatorem jest Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Kto pracuje w teatrze operowym? Śpiewacy, dyrygent, pan dyrektor. A oprócz nich? Farbiarze, modystki, kwiaciarki, bileterzy, stolarze, tapicerzy, szewcy i mnóstwo innych osób. Zajrzyj tam, gdzie nie może zajrzeć widz. Zobacz tych, których nie widać na scenie.

Pomysł wystawy narodził się z albumu "Opera", którego pomysłodawcą jest Marcin Fedisz, wydanego przez Teatr Wielki Operę Narodową.

Album jest swoistym reportażem procesu tworzenia spektakli, pracy scenografów, kwiaciarek, modelatorów i wielu innych artystów rzemieślników, którzy niewidoczni dla widza przyczyniają się do efektu końcowego, jakim jest premiera.

Każda premiera to ogromna ilość butów. Do jednej z nich potrzeba było sto par plus czterdzieści par baletek. Każda para szyta jest na miarę. Od głównych solistów po ostatniego statystę.

W albumie znajdują się nie tylko zdjęcia dokumentujące pracę przy powstawaniu dzieł teatralnych, ale także wywiady z dyrekcją teatru oraz wypowiedzi bohaterów zdjęć.

Autorem tekstów jest Michał Olszański, zdjęcia zostały wykonane przez Annę Fedisz, Ewę Krasucką oraz Krzysztofa Bielińskiego, zaś autorem oprawy graficznej jest Bożena Kalinowska.

Partnerem wystawy jest Muzeum Łazienki Królewskie.

Będzie ją można oglądać do 15 października 2014 roku.

Wystawa "Ludzie Teatru Wielkiego" już niebawem!

Wystawa "Ludzie Teatru Wielkiego" już niebawem!

Źródło/Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 23.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×