Wywiad z Anną Lewandowską: najważniejsze jest pozytywne nastawienie

Podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego udało nam się porozmawiać z Anną Lewandowską, miłośniczką zdrowego trybu życia, sportsmenką, polską reprezentantką w karate tradycyjnym, która opowiedziała nam o swojej działalności charytatywnej, akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, swoim blogu, debiutanckiej książce i nie tylko...

gł2.jpg

Wywiad z Anną Lewandowską: najważniejsze jest pozytywne nastawienie

W dzisiejszym zabieganym świecie mało kto znajduje czas na to aby przemierzać dodatkowe kilometry myśląc o innych. Co skłoniło Ciebie do wzięcia udziału w akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami?

 


- Zawsze starałam się angażować w szczytne cele, tutaj zbieramy pieniądze na dzieci, podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam. Na co dzień uprawiam sport, staram się pomagać, motywować też innych do aktywności fizycznej i wydaje mi się, że to idealnie wpasowuje się w całą akcję.

Jakie formy aktywności podejmowałaś głównie zbierając cenne kilometry?


- Jazda na rowerze i na rolkach. Bieganie, spacerowanie, choć ja właściwie nie spaceruje. Jak już  mam wybierać to zdecydowanie wole bieganie.

Prowadzisz bardzo aktywny tryb życia i do tego znajdujesz jeszcze czas aby dzielić się tym z innymi poprzez autorski blog Healthy Plan By Ann. Kiedy zrodził się pomysł na jego założenie?


- Pomysł pojawił się dwa lata temu. Zdrową dietą, żywieniem i aktywnością fizyczną zajmuję się od wielu lat. Sportem od dzieciństwa. Dużo osób pytało mnie o porady i  w pewnym momencie koleżanka, jeszcze na studiach, powiedziała: Wiesz co Ania, może spisz to wszystko w jedno miejsce. Pomyślałam, że to dobry pomysł. Wszystko, począwszy od nazwy, po szatę graficzną jest moją inwencją twórczą, którą wcieliłam w życie z dnia na dzień.

Na stronie Twojego bloga znajdziemy informację o Healty Teamie, któremu patronujesz. Przybliż nam tę inicjatywę.

Healty Team to grupa moich przyjaciółek. A wszystko zaczęło się od tego, że siedziałyśmy w sylwestra i pierwszego stycznia wszystkie dziewczyny stwierdziły, że "od jutra, od jutra", na co ja, że "nie od jutra, zaczynamy od dzisiaj" i w tym samym momencie na Facebooku założyłam grupę, wszystkie zaprosiłam do wyzwania. Polegało ono na tym, że przez 30 dni nie jadłyśmy słodyczy, gotowałyśmy jedynie zdrowe żywienie, codziennie trenowałyśmy, a efekty swoich działań umieszczałyśmy na naszej grupie. W ten sposób motywowałyśmy też siebie do działania. Te 30 dni trwa do dzisiaj...

Czy do Healty Teamu może dołączyć każdy?


- Tak. Każdy kto chce zmienić swój styl życia, zdrowo się odżywiać i trenować już jest w Healty Teamie. Założyłam teraz na Facebooku grupę otwartą, gdzie będę informować np. spontanicznych treningach. Chodzi o to, żeby zakładać takie grupy i wspólnie motywować. Ludzie piszą do mnie o swoich zmaganiach, wysyłają zdjęcia i filmiki z treningów, swoje pomysły, przepisy, a ja ich wspieram.

Wywiad z Anną Lewandowską: najważniejsze jest pozytywne nastawienie

22 października na rynku pojawi się Twoja pierwsza autorska książka "Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską". Czego mogą się spodziewać czytelniczki?


- Od początku chciałam, żeby książka, była przede wszystkim wartościowa merytorycznie. Włożyłam w nią bardzo dużo pracy. Mam nadzieję, że pomoże ludziom zmienić styl swojego życia na lepszy i zdrowszy.

Poza akcją T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami bierzesz również udział w kampanii "Stop zwolnieniom z WF-u". Uważasz, że jest to duży problem współczesnych młodych ludzi i czy Tobie zdarzyło się  kiedykolwiek migać od ćwiczeń w szkole?


-  Myślę, że jest to bardzo duży problem i coraz częściej młodzi ludzie rezygnują z ćwiczeń podczas zajęć szkolnych. Często jest tak, że aż połowa uczniów z danej grupy nie ćwiczy.  Powinniśmy pamiętać o tym, że aktywność fizyczna pobudza nasze komórki, dotlenia organizm, co pozwala nam na lepsze funkcjonowanie organizmu. Może należy zorganizować jakąś radę, zespół osób, które wezmą pod uwagę także pomysły uczniów. Ważne jest to abyśmy - my ambasadorzy - promujący zdrowy tryb życia oraz sport, dawali dobry przykład i wprowadzali modę na WF.

Od kiedy trenujesz karate?


-  Trenuję już 15 lat. Jest to poniekąd sport rodzinny.


Czy według Ciebie jest to sport dla dziewczyn?


- Oczywiście, że tak! Kształtuje charakter i dyscyplinuje. Niezależnie od tego czy jest się mężczyzną czy kobietą, karate jest to przede wszystkim filozofia życia.

Wywiad z Anną Lewandowską: najważniejsze jest pozytywne nastawienie

Ostatnio otrzymałaś tytuł Kobieta Roku przyznawany przez magazyn Glamour. Jakie to było uczucie i czy postawiłaś sobie w związku z tym jakieś cele, poprzeczka poszła znacząco w górę?


- Przygotowuję się do październikowych Mistrzostwa Świata, niestety nie mogłam być osobiście na gali, ale oczywiście cieszę się z wyróżnienia. Człowiek nigdy nie może spocząć na laurach, trzeba podejmować kolejne wyzwania. Zawsze siadam pod koniec roku i spisuje sobie moje cele od 1 stycznia, a 30 grudnia podliczam ile z nich osiągnęłam. Z roku na rok robię coraz większy progres.

Gdybyś miała dać kobietom trzy rady, do których powinny się stosować aby być szczęśliwymi i pełnymi energii?


- Najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Do znudzenia powtarzam jednak: zdrowe żywienie, trening, motywacja, to trzy aspekty, które budują nam piramidę zdrowego życia i pozytywnego podejścia. Codziennie trzeba wstawać z nastawieniem, że to będzie kolejny dobry dzień i szansa na osiąganie postawionych celów. Zachęcam, aby co roku robić sobie listę celów i sprawdzać czy jest się konsekwentnym.

Skąd czerpiesz energię do działania?


- Odnajduję ją w sobie. To jest też tak, że jeśli dajesz dobrą energię innym to ona do ciebie wróci.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: KAPiF
Dodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 01.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Nie chce mi sie wierzyc ze tak gadala. gdzie mozna obejrzec ten progrma?
Dodano: 2014-10-30 15:29:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
na pewno nie za 5tys. wczoraj u mlynarskiej w jedynce mowila o tym ze nie trzeba wydawac mnostwa kasy zeby jesc zdrowo
Dodano: 2014-10-29 14:40:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Trochę jej wszędzie za pełno, ale zaangażowanie się w akcję tmobile akurat popieram.
Dodano: 2014-10-02 10:51:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zdrowy styl zycia z dietą za 5 tysięcy miesięcznie . Żenada.
Dodano: 2014-10-01 21:06:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×