Wywiad z Gokiem Wanem: Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą

Gok Wan stylista, który znakomicie wie czego potrzeba kobiecie aby rozkwitnąć i odnaleźć piękno w samej sobie, odwiedził Polskę aby odsłonić przed nami tajniki sekretnej sztuki flirtu. W wywiadzie zdradza nam, jak powinna wyglądać idealna randka, w co się na nią ubrać i czego zdecydowanie nie wolno nam na niej robić. Co według Goka jest najseksowniejsze u kobiet?

Wywiad z Gokiem Wanem: Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą

Wywiad z Gokiem Wanem: Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą


Podczas realizacji programu "Stylowe rewolucje Goka" dla TVN Style miałeś doświadczenie z polskimi i brytyjskimi singiel kami. Jakie dostrzegasz między nimi różnice?


- Myślę, że polskie kobiety są nieco bardziej nieśmiałe, choć dotyczy to również mężczyzn. Nieśmiałość leży poniekąd w polskiej kulturze. Potrzeba bycia z innymi ludźmi, czucia się pięknym jest taka sama w Wielkiej Brytanii, Australii, Ameryce, na całym świecie.

Jak oceniasz współpracę z Polkami podczas realizacji programu?

- To było wspaniałe  doświadczenie. Polskie kobiety są świetne.

Czy polskie kobiety mają w sobie coś unikatowego?

- Myślę, że wszystkie kobiety są wyjątkowe i  unikatowe, niezależnie od kraju z jakiego pochodzą. Inaczej mówią, chodzą, myślą, kochają… tak więc, to czy robię program w Australii, Wielkiej Brytanii, czy Polsce, to nie ma znaczenia.

Skoro w Polsce mamy tyle wolnych kobiet, może to nie jest problem z nimi…  może to z facetami jest coś nie tak?

- Tak. Myślę, że za wszystko powinniśmy obwiniać facetów (śmiech). Nie wiem czy faktycznie w Polsce jest więcej wolnych kobiet niż mężczyzn. Myślę, że globalnie jest więcej singielek niż kiedyś. Powodem tego jest biznes i przemiana kulturowa. Przed laty kobiety wychodziły za mąż, posiadały dzieci, zostawały w domu, rodzina była na miejscu pierwszym. Obecnie żyjemy inaczej. Nadmiar pracy, ogromna chęć zrobienia kariery, sprawiają, że nie znajdujemy czasu na poznanie kogoś.  Myślę, że przed laty było to o wiele prostsze.

A jak podobają Ci się polscy mężczyźni?

- Nie miałem tak naprawdę okazji poznać wielu z nich. Zdecydowanie ich sposób podrywu i flirtowania jest bardziej agresywny. Faceci którzy w taki sposób zachowywaliby się w Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej dostaliby w policzek. (śmiech)

Jak według Ciebie powinna wyglądać idealna randka?

- Najlepsza byłaby kolacja. Powinna odbyć się pomiędzy dwójką osób,  które pasują do siebie, czują się komfortowo  i są zrelaksowane w swoim towarzystwie. Przed spotkaniem powinniśmy przygotować wszystkie tematy, które chcielibyśmy poruszyć z tą osobą oraz pytania, które chcielibyśmy zadać, żeby poznać ją bliżej. Na koniec dnia wystarczy pocałunek w policzek i szczera chęć zobaczenia się ponownie.

Wywiad z Gokiem Wanem: Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą

Wywiad z Gokiem Wanem: Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą


Jaką najgorszą rzecz kobieta mogłaby zrobić na pierwszej randce?

- Nie powinna mówić za dużo. Sztuką jest sprawić aby ta druga osoba sama chciała wiedzieć więcej, była zafascynowana. Myślę, że dotyczy to również randkowania w małżeństwie. Po piętnastu latach wspólnego życia ta druga osoba nadal powinna być nas ciekawa, każdego dnia odkrywać coś nowego.


Co najlepiej ubrać na pierwszą randkę?

- To powinno być coś wygodnego, jednocześnie odrobinę szykownego aby pokazać się z jak najlepszej strony,  tak aby ta druga strona widziała, że nam zależy. Nie można za wiele pokazać, ponieważ ważna jest aura tajemniczości. Potrzebny jest też element symbolizujący siłę i kontrolę, którym mogą być wysokie obcasy czy przepiękna torebka.


Pamiętasz swoją pierwszą randkę?

- Z dziewczyną czy z chłopakiem?


Obydwie.

- Moja pierwsza randka z dziewczyną była z Claire. Miałem wtedy około 14 lat. Poszliśmy do parku na huśtawki i mieliśmy najgorszy pocałunek wszech czasów. Był straszny. Po tym już wiedziałem, że muszę być z mężczyznami a nie z kobietami.

A z chłopakiem?

- Był kilka lat starszy ode mnie. Obydwoje graliśmy w szkolnej sztuce i to było po jej zakończeniu. Pamiętam, że przemycił trochę alkoholu do szkoły. Strasznie się upiłem…

Czy na uczestniczki programu „Stylowe rewolucje Goka” czekają jakieś szalone pomysły na randki?

- Nie, raczej stawiamy na klasykę. Idziemy na kolację, do baru lub parku. Myślę, że w tradycyjnym podejściu do randkowania jest coś bardzo pięknego. Czasem najważniejsza i zarazem najpiękniejsza randka odbywa się w parku na ławce, jedząc kanapki i patrząc godzinami na zachód słońca. To o wiele lepsze niż ekskluzywna i droga restauracja.

Jak według Ciebie świat wyglądałby bez kobiet?


- O Boże! Byłby straszliwie brzydki, czyż nie? Nie mielibyśmy w ogóle populacji… :) Pewnie byłoby dużo footballu i piwa. (śmiech)

Co najbardziej podziwiasz w kobietach?

- Kobiecość. Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą. Nie ma nic bardziej seksownego, jak kobieta, która jest świadoma swojej kobiecości.

Przechodząc do Twojego zamiłowania tematyką modową, powiedz kto jest dla Ciebie ikoną mody?

-  Nie mam jednej konkretnej osoby, jest to raczej kolekcja wielkich postaci. W latach 50-tych było ich bardzo wiele, uwielbiam ten okres w modzie. Im dłużej ubieram różnych ludzi, coraz bardziej doceniam ikony z tego okresu. Lata 30’ i 40’ również są genialne, dlatego niezależnie czy jest to Marilyn Monroe czy Brigitte Bardot, zachwycam się ich elegancją i klasą. Modowe zdjęcia z tamtych lat mogę oglądać całymi dniami.

Wywiad z Gokiem Wanem: Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą

Wywiad z Gokiem Wanem: Uwielbiam w kobietach samo bycie kobietą


A jaki jest największy skarb w Twojej szafie?

- Trudne pytanie… myślę, że jest to garnitur Balenciagi, który dostałem od byłego partnera. Przypomina mi o bardzo ważnym okresie w moim życiu i nigdy bym go nie wyrzucił.

Jesteś również świetnym kucharzem. Czy chińszczyzna należy do Twoich ulubionych potraw?

- Absolutnie tak! Kocham azjatyckie jedzenie. Nie mogę bez niego wytrzymać dłuższy czas. Mam na jego punkcie obsesję.

A jak oceniasz tradycyjną polską kuchnię?

- W czasie mojego pobytu było bardzo wiele okazji do zakosztowania polskich potraw i muszę przyznać, że jest wiele podobieństw do chińskiego jedzenia podawanego w górach.  Szczególnie przypadł mi do gustu śledź.

Podczas wizyt uczyłeś się trochę języka polskiego. Czy wydaje Ci się on bardzo trudny?

- Właściwie nie. Jest prostszy niż mi się wydawało. Potrafię czytać po polsku… Ciężko może w to uwierzyć ale tak jest. To bardzo piękny język.

Jak będziesz wspominać tę wizytę w Polsce?

- Mam bardzo dużo wspólnego z Polską. Nie wiem skąd to się wzięło ale jest mi tutaj bardzo przyjaźnie, wręcz domowo. Zapewne to Hongkong powinien być moim drugim domem ale nie jest tak w ogóle. W dziwny sposób, kiedy przyjechałem do Polski ponownie, zdałem sobie sprawę z tego, że tęsknię za tym miejscem.

Rozmawiała: Marietta Przybyłek
Foto: Piotr Mizerski


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 16.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Mądry facet. W jasny sposob daje swiadectwo jak wyglada zdrowa akceptacja drugiego człowieka. Jest po pierwsze człowiekiem i człowieczeństwo wdziecznie prezentuje.
Dodano: 2014-10-18 15:54:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bardzo fajny facet, który nastraja pozytywną energią.
Dodano: 2014-10-17 12:46:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
Uwielbiam Goka za to, że potrafi w każdej kobiecie zauważyć to, co w niej jest najpiękniejszego i za pomocą kilku dobrych stylizacji za naprawdę niewielkie pieniądze wydobyć to na powierzchnię. Przemiana z Kopciuszka w piękną Królewnę naprawdę dodaje pewności siebie ! :)
Dodano: 2014-10-17 11:59:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×