Znane polskie wokalistki śpiewają na najnowszej płycie zespołu Pectus

Od kilku dni na sklepowych półkach gości jubileuszowa, bo wydana z okazji 10-lecia istnienia, płyta zespołu Pectus. Czym przykuwa uwagę?

Znane polskie wokalistki śpiewają na najnowszej płycie zespołu Pectus

10-lecie istnienia zespołu, to poważny jubileusz. Jak Pectus postanowił to uczcić? Przystojni mężczyźni wydali płytę o kobietach, dla nich i z nimi, ponieważ zaprosili do współpracy znane polskie wokalistki, przedstawicielki różnych pokoleń i wielu nurtów muzycznych, by w duetach z Tomaszem Szczepanikiem, liderem formacji, wyśpiewały pochwałę żeńskiego pierwiastka ludzkiej natury i jednocześnie dały świadectwo naszym trudnym czasom.

Dzięki płycie "Kobiety", zespół zabiera nas w kipiącą energią, swingującą wycieczkę po Nowym Jorku z Urszulą Dudziak w roli przewodniczki, w dialogu z Marylą Rodowicz snuje opowieść o ciemnych stronach życia, które staje się balem, z Ireną Santor wirujemy w szlachetnym walcu, a Basia Trzetrzelewska szepce nam do ucha słodko-gorzkie słowa pożegnania. Są też utwory autentycznie przejmujące, jak lament Kayah nad kobietami, które padają ofiarą wojennych gwałtów, powalająca brutalną prostotą skarga Grażyny Łobaszewskiej, ujmującej się za ofiarami przemocy domowej, czy rozmowa nad szpitalnym łóżkiem, w której miłość jest silniejsza od śpiączki, gdzie Szczepanikowi partneruje Monika Kuszyńska. Są też utwory nieco lżejsze, ale równie prawdziwe i fascynujące, zaśpiewane z Patrycją Markowską, Urszulą i Anią Wyszkoni…

Od wieków sen z powiek filozofów i poetów spędza pytanie: "Czy można zrozumieć kobietę?" Wszystko wskazuje na to, że Pectus znalazł na nie pięknie brzmiącą odpowiedź.

Naszym zdaniem to doskonały pomysł np. na gwiazdkowy prezent dla niejednej kobiety.

Album otwiera duet z Urszulą Dudziak "Nowy Jork, jazz i styl", który ma w sobie nutę optymizmu.
Zobaczcie także:Źródło/ Foto: Mat. prasowe zespołu Pectus

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 30.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar