4 największe fobie seksualne

Dlaczego boimy się seksu?

fobie.jpg

Mimo że seks kojarzy się głównie z radością i przyjemnością, zdarza się, że rezygnujemy z niego z powodu strachu. Okazuje się, że lęk odczuwają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czego się boimy?


1. Ciąża. Tego najbardziej obawiają się panie. Kobiety boją się, że w decydującym momencie emocje wezmą górę. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, jaka metoda antykoncepcji będzie dla nas najlepsza. Pamiętaj, że do macierzyństwa powinnaś podchodzić z głową!

2. Trudności w osiągnięciu orgazmu. Dla kobiet seks to nie tylko przyjemność, ale także silne doznania emocjonalne. Dlatego nawet jeśli mają problem z osiągnięciem orgazmu, często nie wpływa to na satysfakcję, jaką czerpią ze stosunku. Inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o mężczyzn- problemy z erekcją są dla nich bardzo zawstydzające. Spróbuj zrozumieć swojego partnera i nie wymagaj od niego zbyt wiele- im bardziej jest zestresowany, tym większy staje się problem.

3. Akceptacja. I nie chodzi tutaj jedynie o zaakceptowanie wyglądu drugiej osoby, ale także o to, czy jesteśmy w stanie spełnić jej wszystkie pragnienia. Tego typu lęk może świadczyć o tym, że masz zaniżone poczucie własnej wartości (być może zupełnie niepotrzebnie!). Kobiety bardzo często boją się bólu podczas stosunku, natomiast mężczyźni mają obawy dotyczące wymagań partnerki. Spróbujcie szczerze porozmawiać na ten temat.

4. Co dalej? Okazuje się, że często odczuwamy strach przed tym, co wydarzy się po stosunku. Zwłaszcza jeżeli dopiero rozpoczynamy związek. Czy na pewno będziemy mieli o czym rozmawiać? Jeżeli okaże się, że nie nadajemy na tych samych falach, sytuacja może być dość niezręczna. Co ciekawe, strach ten towarzyszy głównie mężczyznom. Często boją się, że nie zostaną zaakceptowani przez partnerkę.


Wszystkie powyższe obawy można w łatwy sposób zwalczyć- wystarczy szczera rozmowa. Pamiętaj, że ciągły lęk przed seksem w końcu spowoduje, że zaczniesz z niego rezygnować... a to z pewnością nie wpłynie pozytywnie na Wasz związek!

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Lena Myśliwska , Czwartek 13.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Bellis
Czy także marzysz o zmysłowej sylwetce lub widocznych mięśniach?
To nic trudnego gdy prowadzi Cię najbardziej zaufany trener i dietetyk w Polsce!
Wszystko nagle staje się możliwe, a marzenia się spełniają!
Wejdź na stronę → igortreneronline i poczytaj opinie!!!
Dodano: 2018-06-13 09:19:13 Zgłoś nadużycie
Anonim
Hm
Dodano: 2017-01-02 03:54:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×