5 mitów o seksie, które mogą wpływać na związek

Seks jest niezwykle ważny w związku i chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, lecz zobaczcie, jakie mity niesłusznie przekazywane mogą wpłynąć na pogorszenie jego jakości.

5 mitów o seksie, które mogą wpływać na związek

5 mitów o seksie, które mogą wpływać na związek


Nikt nie chce się przyznać do tego, że coś mu nie wychodzi w seksie. Zazwyczaj nastolatkowie uważają siebie za mistrzów w tej dziedzinie, a później przenoszą to przekonanie na życie małżeńskie i... co dalej? Oczywiście mogą się pojawić prawdziwe problemy. Zobaczcie, jakie mity o seksie mogą wpływać na związek.

Po pierwsze wiele osób uważa, że w czasie okresu kobieta nie może zajść w ciążę, co jest błędne! Oczywiście jest to mniej prawdopodobne, ale może się przydarzyć, a to z racji tego, że plemniki mogą przetrwać w sprzyjającym im środowisku macicy nawet kilka dni.

Po drugie zapewne niejednokrotnie słyszeliście o tym, jak to mężczyzna dostał ataku serca na skutek nadmiernego podniecenia. Okazuje się, że to kolejna nieprawda. Seks wręcz poprawia krążenie, ale jeżeli palicie albo macie cukrzycę, to mimo wszystko ryzyko ataku wzrasta.

Po trzecie wydaje się Wam, że będąc w związku ludzie mniej się masturbują? Po raz kolejny jesteście w błędzie. Robią to częściej niż single! Wynika to m.in. z tego, że ludzie z związku potrzebują dużo więcej seksu i... dużo lepszego. Kobieta, która ma na głowie dom, pracę, dzieci, często woli poświęcić chwilę dla osiągnięcia swojej przyjemności tak jak tylko ona chce, nie myśląc o przyjemności drugiej osoby.

5 mitów o seksie, które mogą wpływać na związek

5 mitów o seksie, które mogą wpływać na związek


Po czwarte, myślicie, że największy szczyt potrzeb seksualnych u mężczyzn przypada na ok. 20. rok życia, a u kobiet po 30.? Nic bardziej mylnego. Ilość i jakość seksu w życiu uzależniona jest od wielu innych czynników niż sam wiek.

Po piąte, zapewne nieraz słyszycie, że mężczyzna, który ma duże stopy i dłonie na pewno nie rozczaruje nas wielkością swojego członka. Niestety, nie możemy polegać na wzroku, ponieważ jeszcze nie przeprowadzono badań, które by to potwierdziły, więc cóż, pozostaje po prostu to sprawdzić, ale ewentualnie własnymi rękami i nie skreślać mężczyzny z 40. nr buta.

Jakie jeszcze mity dodałybyście z własnego doświadczenia?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 04.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×