6 faktów o spermie, które powinnaś znać

Wydaje Ci się, że wiesz już wszystko o seksie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o spermie!

6 faktów o spermie, które powinnaś znać

6 faktów o spermie, które powinnaś znać


Wiele się mówi o pozycjach seksualnych, zabezpieczeniach, lecz czy tak naprawdę posiadacie wiedzę na temat samej spermy? Są fakty, które pomogą Wam również we współżyciu, z którymi powinnyście się zapoznać, a może nawet...podzielić nimi z partnerem.

1. Wysoka temperatura zmniejsza liczbę plemników

Jeżeli uśmiechacie się pod nosem, to zupełnie bez powodu. Naukowcy twierdzą, że najwięcej plemników w nasieniu jest w chłodniejsze miesiące, a najniższe latem. Nie tylko cieplejsza temperatura za oknem zmniejsza ich liczbę. Ma na to wpływ także ciepło wytwarzane przez laptopa, którego często trzymamy na kolanach, a także np. kąpiel w wannie z hydromasażem. Po kontakcie z bardzo wysoką temperaturą, zmniejszenie liczby plemników może trwać nawet kilka miesięcy. Pamiętajcie jednak, że nie oznacza to, że wtedy możecie zrezygnować z własnych metod antykoncepcji, ponieważ każdy jest indywidualnością i mogą nastąpić odstępstwa.

2. Zdrowie mężczyzny wpływa na jakość spermy

Badania wykazują, że mężczyźni do 40. roku życia mają zdrowszą spermę od tych w starszym wieku, jednak należy przy tym zaznaczyć, że używki takie jak palenie tytoniu, toksyny, czy tłuste jedzenie skutecznie obniżają jakość nasienia, dlatego też jeżeli planujecie powiększenie rodziny, czas na zmianę swoich nawyków.

3. Jak długo żyją plemniki?

Mówi się, że plemniki pozostają w ciele ok. 48 godzin, lecz nie jest to regułą, ponieważ mogą pozostać nawet pięć dni! Wiele zależy od śluzu szyjki macicy, który pomaga plemnikom przetrwać jak najdłużej, a najwyższą skuteczność wykazuje w dni płodne.

6 faktów o spermie, które powinnaś znać

4. Woda nie osłabia plemników


Wiele kobiet uważa, że jeżeli uprawiają seks w wodzie, to jest to bezpieczniejsze, ponieważ ta obniża ilość i prędkość plemników, lecz wynik może być wręcz odwrotny. Irygacje mogą nawet ułatwić plemnikom dotarcie do celu.

5. Wielkość członka nie ma wpływu na jakość spermy

Ilość centymetrów nie przekłada się na to, czy sperma jest lepszej, czy gorszej jakości. Od tego może zależeć nasza przyjemność, lecz nie na to ile plemników w niej się znajduje.

6. Niezwykle rzadko, ale zdarza się, że sperma uczula


Zapewne niejednokrotnie słyszałyście, że smak spermy mówi nam, co mniej więcej jadł mężczyzna. Niejednej z Was zapewne również obiło się o uszy, że ananas powoduje jej słodki smak. Okazuje się, że niezwykle rzadko, lecz może wystąpić również alergia na spermę, jeżeli np. partner zjadł coś, na co jesteśmy uczulone. Odnotowano przypadek, w którym kobieta doznała reakcji alergicznej, ponieważ jej kochanek zjadł wcześniej orzechy, na które ta była uczulona...ale oni ewidentnie mieli pecha... Nie wpadajmy zatem w paranoję.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 21.07.2014 (aktualizacja: 2014-09-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (8)

Awatar
Anonim
O tym samym pomyślałam... Zdjęcie tytułowe BEZNADZIEJNE. Nie widzę związku między sexem oralnym i połykaniem a jakością spermy... puknijcie się w głowy :-/
Dodano: 2014-08-01 13:54:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
chyba gorszego zdjęcia nie mogliście wybrać . Tylko upokarza kobiete :/ Słabe
Dodano: 2014-08-01 10:58:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja tam nie łykam koniec kropka, seks to seks.Nie będę się poniżać bo to żadna przyjemność obciągać ...
Dodano: 2014-08-01 08:42:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tekst w miarę ciekawy, ale obrazek uwłaczający kobietom. Nie wiedziałam, że to kobieta wytwarza spermę i to w ustach. Dlaczego nie pokazać penisa? To bardziej odpowiada prawdzie i pasowałoby do prawie naukowej treści. A tak, zdjęcie jak od Donatana. Te aluzje (mniej lub bardziej nachalne) do bryzgania kobiet spermą bądź konieczności połykania przez kobietę nasienia są obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z radością czerpaną z seksu. Bo to się staje swojego rodzaju przymusem: chcesz być wyzwolona- łykaj.
Dodano: 2014-07-31 21:49:18 Zgłoś nadużycie