7 rzeczy, których nie wiesz o stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych

Antykoncepcja to ważny element życia seksualnego i nie trzeba się tego wstydzić. Akceptacja tego faktu to podstawa – od niej dopiero rozpoczyna się dojrzałe i odpowiedzialne poszukiwanie najlepszej dla Ciebie metody.

mk.jpg

O ile jesteś kobietą nowoczesną i masz otwarty umysł (a co za tym idzie, wiesz, że antykoncepcję wymyślono po to, by czerpać przyjemność z seksu bez obaw o nieplanowaną ciążę), o tyle – niestety – Twoja wiedza na temat antykoncepcji transdermalnej (czyli plastrów) już taka nowoczesna być nie musi. 

Sprawdź co wiesz (albo czego nie wiesz) o nowoczesnej antykoncepcji transdermalnej! 

1. Nowoczesne plastry antykoncepcyjne są niewielkie, okrągłe i zupełnie przezroczyste. Aby plaster dobrze przylegał do skóry, należy przytrzymać go ciepłą i suchą dłonią przez 30 sekund.


2. Skład hormonów w plastrach został tak dobrany, by zapewnić maksymalną ochronę przed ciążą przy jednoczesnym braku skutków ubocznych, takich jak ból głowy czy piersi. I co najważniejsze dla wielu kobiet – plastry nie mają na liście działań niepożądanych wzrostu masy ciała, czyli podczas badań nie zaobserwowano takiego efektu wśród badanych kobiet.


3. Sposób przechowywania plastrów wpływa na ich skuteczność. Bardzo ważne jest, aby plastry przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w miejscu ciemnym i suchym. Zabronione jest przechowywanie plastrów w lodówce lub zamrażarce!


4. Stosując plastry antykoncepcyjne możesz być fit. Nowoczesny plaster antykoncepcyjny jest wręcz stworzony dla kobiet aktywnych fizycznie. Korzystając z innowacyjnej antykoncepcji transdermalnej możesz pływać, opalać się, korzystać z sauny i uprawiać ulubiony sport tak jak do tej pory. 


5. Nie w każdym miejscu na ciele można przykleić plaster. Najlepiej przykleić go w dolnych partiach brzucha, nad pośladkami lub na ramieniu. Według badań klinicznych to miejsca, gdzie hormony z plastra wchłaniają się najlepiej. Pamiętaj, że nie wolno naklejać plastra na piersiach! 


6. Skóra w miejscu naklejenia plastra musi być: czysta, zdrowa, sucha, niepodrażniona i nieowłosiona. Przed naklejeniem plastra nie należy stosować kremów, balsamów (szczególnie tych z olejkiem arganowym), maści czy leków działających miejscowo.


7. Organizm przyzwyczaja się do każdej metody antykoncepcji przez ok. 3 miesiące (3 cykle) – jest to tzw. okres adaptacji antykoncepcji. W tym czasie mogą wystąpić bóle głowy lub plamienia, ale są to normalne objawy każdej metody antykoncepcji, nie tylko plastrów. Po tym czasie nie powinnaś odczuwać żadnych objawów. Jeśli jednak wystąpią u Ciebie bardzo silne bóle głowy z zaburzeniami świadomości, widzenia lub drętwieniem kończyn powinnaś natychmiast skonsultować się z lekarzem. 

Artykuł powstał we współpracy z organizatorem kampanii "Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji" 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 23.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ta stronka może być dla Was przydatna, ja dzięki niej zdecydowałam sie na plastry lisvy i wcale tego nie żałuję http://nielykam.pl/dzialaja-plastry-antykoncepcyjne/
Dodano: 2016-07-26 02:24:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×