Antykoncepcja - Co warto wiedzieć o środkach domacicznych?

Szukasz skutecznej metody antykoncepcji i zastanawiasz się nad środkami domacicznymi? Mamy dla ciebie garść informacji na ten temat.

Co warto wiedzieć o domacicznych środkach antykoncepcyjnych?


1. Wkładka domaciczna - działanie


Zapewne wiele z was zna ją pod nazwą "spirala". Jest to forma antykoncepcji, którą zakłada ginekolog. Odbywa się to w trakcie krótkiego i prostego zabiegu. Wkładka jest umieszczana nawet na kilka lat, dlatego też jej jednorazowa cena po przeliczeniu na wszystkie miesiące nie jest aż tak duża. Zaleca się ją szczególnie kobietom, które mają za sobą poród.
Miedź, która została użyta do produkcji wkładki wykazuje działanie plemnikobójcze, a hormon zawarty w jej poprzecznej części powoduje zgęstnienie śluzu w szyjce macicy, przez który plemniki nie są w stanie przedostać się do jajowodów, a u niektórych kobiet powoduje także brak owulacji.
Z tej metody antykoncepcji nie mogą korzystać kobiety, które cierpią na infekcje intymne, mięśniaki macicy, czy cukrzycę.
Kiedy tylko zauważy się jakiekolwiek niepokojące objawy, należy skonsultować się z ginekologiem. Powinno się także regularnie monitorować stan spirali.

Zobaczcie także: Skutki uboczne stosowania tabletek antykoncepcyjnych

2. Zalety domacicznych środków antykoncepcyjnych


Spirala to przede wszystkim długoterminowe rozwiązanie, przy którym nie musimy się martwić o to aby pamiętać o połknięciu tabletki, czy w ostatniej chwili nerwowo szukać prezerwatywy, lub aplikować globulki plemnikobójcze. Wkładka domaciczna wykazuje też doskonałą skuteczność.

Zobaczcie także: Jak prawidłowo dobrać prezerwatywę mając dużego członka?

3. Wady domacicznych środków antykoncepcyjnych


Główna jej wada leży w tym, że kiedy zostanie ona nieprawidłowo założona, może dojść nawet do uszkodzenia macicy. Dodatkowo możliwe są plamienia podczas jej stosowania. Nie można wykluczyć także przesunięcia spirali.

Jesteście zwolenniczkami antykoncepcji domacicznej?Zobaczcie także:Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Środa 09.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
nie mówmy, że wkładka to dobra metoda antykoncepcji... są też inne nowoczesne metody antykoncepcji a nie spirala sprzed wieku.
Dodano: 2015-09-28 09:33:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×