Antykoncepcja - prezerwatywa dla kobiet

Metod antykoncepcji jest wiele. Czy stosujecie prezerwatywę dla kobiet? Zobaczcie informacje na temat tej metody.

Antykoncepcja - prezerwatywa dla kobiet

Antykoncepcja - prezerwatywa dla kobiet


Zastanawiacie się, jak wygląda prezerwatywa dla kobiet? Nazwa wskazuje metodę antykoncepcji stosowaną przez mężczyzn, co nie jest bez przyczyny, otóż wersja dla pań wygląda bardzo podobnie - to swego rodzaju woreczek. Zamkniętą część wkłada się do pochwy, natomiast druga pozostaje przy wejściu do niej. Dla tych, którzy obawiają się utrzymania prezerwatywy we właściwym miejscu od razu zaznaczamy, że na jej końcach zastosowane zostały pierścienie, które pomagają w jej aplikacji i trzymaniu. Jednak jej pierwsze zakładanie może być trudne, a jak wiadomo, nieodpowiednie umieszczenie skutkuje zmniejszoną ochroną przed niechcianą ciążą, dlatego też najpierw wypróbuj jej aplikację. Stań opierając jedną nogę na podwyższeniu, prezerwatywę chwyć za zamknięty koniec i delikatnie wepchnij ją do pochwy tak, aby na zewnątrz został zewnętrzny pierścień. Po stosunku wyjmuje się ją jeszcze leżąc i ściskając zewnętrzny pierścień aby nasienie nie wypłynęło.

Jakie zalety ma ta metoda antykoncepcji? Przede wszystkim chroni przed niechcianą ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową, a ponadto jest wykonana z substancji, które nie uczulają. Dodatkowo można ją założyć nawet kilka godzin przed stosunkiem.

Antykoncepcja - prezerwatywa dla kobiet

Antykoncepcja - prezerwatywa dla kobiet


Ma też swoje wady. Przede wszystkim jej aplikacja może stwarzać problemy, a nieprawidłowe założenie skutkuje zwiększonym ryzykiem zajścia w ciążę, jej zsunięcia lub pęknięcia. Niełatwo też ją kupić - zdecydowanie bardziej rozpowszechniona jest ta dla mężczyzn, a poza tym według niektórych zmniejsza doznania obu stron, a przy stosunku wydaje specyficzny dźwięk.

Skuteczność prezerwatywy dla kobiet ocenia się na 95% jeżeli jest prawidłowo założona, nie wyszła z ważności, nie została przedziurawiona i nie zsunęła się podczas stosunku.

Jesteście zwolenniczkami tej metody antykoncepcji?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 05.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×