Ból pleców nie musi przeszkadzać podczas seksu

Sprawdź metodę, która nie pozwoli na ból kręgosłupa podczas seksu i zaraz po nim.

główne.jpg

Nigdy więcej bólu pleców

Naukowcy z Uniwersytetu Waterloo w Ontario odkryli najlepsze pozycje dla mężczyzn cierpiących na
ból pleców. Dokładnie zbadali sposób poruszania się kręgosłupa i na tej podstawie oszacowali najlepsze metody uprawiania seksu przy tego rodzaju dolegliwości.

Wbrew powszechnej tezie pozycja "na łyżeczkę" nie jest bezpieczna dla męskiego kręgosłupa. Może ona zapoczątkować lub nasilić ból. Co ciekawe, ta właśnie pozycja najczęściej ordynowana jest przez lekarzy jako najmniej obciążająca dla kręgosłupa.


Podczas badania dziesięciu heteroseksualnych par, które próbowały pięciu różnych pozycji wynika, że metoda "na pieska" jest dużo bardziej komfortowa.

 To wystarczająca nowość, by naukowcy chcieli pogłębić badania - mają być one kontynuowane. W planach jest przewodnik po dużo większej ilości pozycji.

Badacze zapowiadają też, że wkrótce ukończą badania kobiecego kręgosłupa.

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Justyna Nowosielecka , Piątek 12.09.2014 (aktualizacja: 2014-10-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
oe4flex
Witam ponownie! Jeżeli urodziła Pani co dopiero dziecko zalecam konsultację z lekarzem, który zabroni lub zezwoli na stosowanie suplementu diety 4Flex. Jeśli jego opinia będzie pozytywna to preparat ten stosowany według zaleceń pomoże z pewnością odbudować tkankę chrzęstną w stawie kolanowym i przyniesie poprawę stanu Pani kolan.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
Dodano: 2015-01-22 16:05:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jestem po ciąży i bolą mnie kolana... Czy 4Flex mi pomoże?
Dodano: 2015-01-22 12:25:30 Zgłoś nadużycie
oe4flex
Witam! Jeżeli ból pleców ma charakter trwały warto wtedy udać się do lekarza. Warto także zadbać o profilaktykę i postawić na suplement wzmacniający stawy i mięśnie - 4Flex. Preparat ten zawiera Fortigel - kolagen naturalnego pochodzenia. Kolagen to białko, które stanowi budulec macierzy chrząstki (95%), a białko w postaci peptydów pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Dla uzyskania właściwego efektu odbudowy i ochrony stawów oraz mięśni należy stosować go przez min. 3 miesiące.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
Dodano: 2015-01-10 17:57:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×