Brak erekcji

Mit głosi, że prawdziwy mężczyzna może zawsze i wszędzie. Jest to tylko mit, jednak o tyle szkodliwy, że wszelkie trudności seksualne bardzo silnie uderzają w męskie ego. Faceci bardzo łatwo przypinają sobie łatkę impotenta i rezygnują z podjęcia prób leczenia. Reakcja partnerki na kłopoty seksualne może być albo zbawienna albo druzgocąca dla mężczyzny i jego oceny siebie jako kochanka.

Brak erekcji

Chwilowy problem z erekcją może wystąpić zawsze i nie koniecznie oznacza to początek zaburzeń erekcji. Zmęczenie, stres czy alkohol mogą chwilowo aczkolwiek skutecznie uniemożliwić mężczyźnie odbycie stosunku. Warto przypomnieć mu wtedy, że chwilowe niedyspozycje zdarzają się, i nie zadręczać ani siebie ani jego.

Powodem do zmartwień jest powtarzająca się sytuacja, gdy mimo silnego pożądania, partner nie może uzyskać lub utrzymać wzwodu wystarczającego do odbycia satysfakcjonującego stosunku. Na zaburzenia erekcji cierpi ok. 3 milionów mężczyzn w Polsce. Tylko co drugi podejmuje leczenie. Bez pomocy specjalisty, rzadko kiedy trudności tego typu mijają samoistnie. Także czym szybciej terapia zostanie podjęta, tym lepsze są jej efekty.  

Podłoże medyczne problemów z erekcją


Zaburzenia erekcji mogą mieć podłoże medyczne lub psychiczne. Rozpoznanie przyczyn trudności jest kluczem do uzyskania skutecznej pomocy. Psychoterapia nie pomoże jeśli mężczyzna nie może uzyskać wzwodu przez problemy kardiologiczne. Leki na potencję nie będą natomiast skuteczne, jeśli źródłem trudności jest nerwica.

Najczęstszą zdrowotną przyczyną trudności z uzyskaniem wzwodu są choroby kardiologiczne i naczyniowe. Co ważne, zaburzenia erekcji mogą być pierwszym objawem świadczącym o problemach z sercem i zagrożeniem zawału. Inne choroby skutkujące zaburzeniami seksualnymi to zaburzenia neurologiczne, hormonalne (w tym cukrzyca) i układu moczowego. Także niektóre leki mogą mieć takie skutki uboczne.

Trudności ze wzwodem spowodowane przyczynami medycznymi można podejrzewać u palaczy, osób z nadwagą lub przyjmujących na stałe leki. Problemy seksualne spowodowane stanem zdrowia zwykle rozwijają się powoli. Choroba odbiera także ochotę na seks. Trudności z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji widoczne są także w czasie masturbacji, nie ma nocnych polucji, spontanicznych ani rannych wzwodów.

Choroby, które prowadzą do zaburzeń erekcji, zwykle nieleczone, stają się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Mężczyzna powinien jak najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem lub seksuologiem. Już ustabilizowanie stanu zdrowia sprawia, że trudności z erekcją zmniejszają się.

Problemy psychologiczne

Zaburzenia erekcji mogą być jednak również skutkiem problemów psychologicznych takich jak: problemy w związku, nerwica, depresja, niskie poczucie własnej wartości, znudzenie monotonią seksualną. Trudności z uzyskaniem wzwodu mogą być także reakcją na zaburzenia seksualne partnerki.

Zaburzenia erekcji na tle psychogennym można podejrzewać przede wszystkim gdy mężczyzna jest młody, trudności zaczęły się nagle, nie pojawiają się w czasie seksu oralnego czy masturbacji oraz gdy pełny wzwód pojawia się podczas snu.

Wbrew oczekiwaniom, tabletki na potencję (na przykład viagra) mają bardzo niską skuteczność w leczeniu zaburzeń erekcji o podłożu psychogennym. Leki nie są wtedy skuteczniejsze niż placebo. Natomiast rozmowa z psychologiem czy psychologiem-seksuologiem i rozwiązanie trudności indywidualnych lub w związku, umożliwia ponowne cieszenie się seksem bez żadnych zakłóceń.


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 29.08.2011 (aktualizacja: 2011-10-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
jagomala
Mój mąż trochę nawalił na urlopie właśnie przez zaburzenia erekcji związane ze stresem i przemęczeniem. Do tego doszło trochę alkoholu i już w ogóle był pozamiatany. Dopiero jak się wyluzował i wziął maxon z sildenafilem to mu pomogło.
Dodano: 2018-01-05 18:57:44 Zgłoś nadużycie
loficoza
Polecam portal http://potencia.pl/ Jedyny., subiektywny ranking preparatów na potencję. Teraz wiem, że nie wszystko złoto, co się świeci - czyli nie wszystko co reklamują działa!!! Mam tu na myśli tabletki Braveran... które są jedna wielką ściemą! Stosowałem przez miesiąc, moja potencja nie poprawiła się, a ja wylądowałem w szpitalu!
Dodano: 2016-09-16 08:47:39 Zgłoś nadużycie
Hilary
Dobre środki takie jak żele czy tabletki na problemy z erekcją polecam sklep http://sexshop112.pl/177-potencja-erekcja Mają wiele skutecznych sposobów na problem z potencją w niskich cenach
Dodano: 2016-05-06 17:28:54 Zgłoś nadużycie
KajaKajusia
Mariolka, czasem nie tzreba od razu kierowac sie do lekarza. Wiemy jacy sa faceci i jakim policzkiem jest dla nich publiczne przyznanie się do braku erekcji! Moj chlopak tez miał przez pewnien czas niedyspozycję w tym temacie i zdecydowal sie na kurację permenem. Bylam spokojna, bo to naturalny, ziolowy lek i wiedzialam, ze na pewno mu nie zaszkodzi. A okazało się, że pomoglo  Tylko trzeba poczekać, bo nie działa od razu, ale za to pozwala później na większa spontaniczność 
Dodano: 2012-09-19 15:29:56 Zgłoś nadużycie
patipati75
Mariolka, masz rację! Wysłałam mojego chlopaka na badania do takiej jednej kliniki i się wyjaśniły wszystkie problemy :( Na szczescie wyleczyli go i już jest lepiej! A był w klinice w szpitalu w Grodzisku koło Warszawy.
Dodano: 2011-12-30 20:06:15 Zgłoś nadużycie
mariolka1985
właśnie. bardzo przykra. Zastanawia mnie tylko dlaczego żaden artykul nie kieruje facetow do lekarza? To jakas masakra. a potem sie okazuje, ze na to chory, na to chory i koniec! chyba zamiast kombinowac z glupotami, do lekarza powinni sie wybrac...
Dodano: 2011-12-10 18:59:39 Zgłoś nadużycie
paula2509
przykra sprawa
Dodano: 2011-08-30 11:49:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×