Brak orgazmu u kobiety może powodować chorobę?

Satysfakcjonujący seks, podczas którego orgazm osiągają partner i partnerka jest bardzo ważny. Do czego może doprowadzić niezaspokojenie seksualne u kobiety?

Brak orgazmu u kobiety może powodować chorobę?

Brak zaspokojenia seksualnego kobiety może powodować chorobę?


Satysfakcja z życia seksualnego, jakie prowadzimy jest bardzo ważna. Okazuje się, że osiągnięcie orgazmu podczas współżycia jest istotne nie tylko ze względu na naszą przyjemność, ale także ze względu na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Zespół Kehrera, choroba wdowia, czy zespół pięciu objawów – tak określa się chorobę kobiety, która odczuwając pobudzenie seksualne, pozostaje bez możliwości jego pełnego zaspokojenia. Nie jest to spowodowane nadmiernym odczuwaniem libido przez kobiety. Problem leży w braku zaspokojenia tych podstawowych potrzeb seksualnych.

Na zespół pięciu objawów cierpią najczęściej wdowy, kobiety, które w poprzednim związku nie miały żadnych problemów z zaspokojeniem potrzeb seksualnych, a w obecnym niestety mają trudnosci z osiągnięciem orgazmu kochając się ze swoim partnerem. Problemu z zespołem Kehrera mogą doświadczać także kobiety, których partnerzy, ze względu na charakter swojej pracy, są często nieobecni przez dłuższy czas w domu.

Brak orgazmu u kobiety może powodować chorobę?

Notoryczny brak orgazmu podczas seksu może wywołać zespół Kehrera

Zaspokajanie potrzeb seksualnych, jakie zostają rozbudzone w kobiecie, jest dla organizmu tak samo istotne jak zaspokajanie głodu, czy snu. Zatem jeśli długotrwale nie osiąga ona satysfakcji podczas współżycia ze swoim partnerem, dochodzi do zaburzenia funkcjonowania narządów macicy małej, czyli właśnie zespołu Kehrera.

Fizyczne objawy choroby to między innymi bóle w dole brzucha lub okolicy krzyżowej, obrzęknięta i pogrubiała macica, niezwykła wrażliwość okolic intymnych na dotyk, czy brak wydzieliny szyjkowej (śluzu), który sprawia, że współżycie staje się bolesne. Objawy te często przypisywane są innym chorobom, dlatego tak ciężko rozpoznać zespół Kehrera.

Rozwój choroby mogą spowodować bardzo różne przyczyny: różny temperament partnerów, trudne relacje między nimi, niesprawność partnera, czy jego długa nieobecność.

Leczenie zespołu pięciu objawów nie jest proste, gdyż nie dotyczy ono jedynie fizycznej strony, ale w dużej mierze psychicznej. Najlepiej o pomoc zwrócić się do seksuologa, który najprawdopodobniej zaleci wspólną terapię obojga partnerów. Czasem samo uświadomienie sobie problemu jest już dużym krokiem w kierunku pokonania choroby.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 30.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja tez niestety czasem nie mam mozliwosci czestego wspolzycia, bo maz wyjezdza na dlugie podroze sluzbowe i rzeczywiscie jesli juz dochodzilo do zblizen, to nie bylo nam latwo, ja bylam bardzo slabo nawilzona... w koncu sprobowalam cos z tym zrobic i kiedy uslyszalam o globulkach hydrovag, ktore juz w kilka dni nawilzaja pochwe, to od razu je kupilam, efekt byl niesamowity! skonczyly sie problemy z suchoscia pochwy, seks znow byl wspanialy! wystarczy co kilka tygodni kilka globulek z wszystko jest w jak najlepszym porzadku!
Dodano: 2014-11-09 17:02:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×