Brak snu zabójcą męskiego libido

Twój mężczyzna jest pracoholikiem, który zaraz po wejściu do łóżka wpada w objęcia Morfeusza, a seks jest ostatnią rzeczą, na którą ma ochotę? Znamy sposób na to, aby było zupełnie inaczej. Zwyczajnie pozwól mu się wyspać!

Brak snu zabójcą męskiego libido

Badacze z Uniwersytetu w Chicago odkryli, że u mężczyzn, którzy śpią mniej niż 5 godzin na dobę, znacząco spada poziom testosteronu. Jak twierdzi dr Eve Van Cauter, spadek tego hormonu może się wiązać z gorszym samopoczuciem i zmęczeniem.

Zespół pod jej kierownictwem sprawdził poziom testosteronu u 10 mężczyzn w wieku około 24 lat. Krew pobierano im po trzech dniach 10-godzinnego snu oraz po kolejnych ośmiu dniach kiedy w ciągu dobry spali po zaledwie 5 godzin.

Badanie pokazało, że mężczyźni po tygodniu pozbawionym prawie snu wykazali obniżony poziom testosteronu (o około 10-15 procent). Badani mężczyźni, skarżyli się na złe samopoczucie i spadek nastroju.

Poziom testosteronu obniża się z wiekiem o 1-2 procent każdego roku. Jednak tak duży spadek tego hormonu przypominałby postarzenie się organizmu o 10-15 lat. Nic więc dziwnego, że niewyspanym mężczyznom nie seks w głowie, a sen.


Źródło: telegraph.co.uk

Przeczytaj również:

Kara za brak seksu?

Bujaj się!
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 21.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
passionfruit
5 godzin na dobę? Jezu, chyba mój by się po tygodniu przekręcił - 10 musi być co najmiej.
Dodano: 2011-07-21 21:35:12 Zgłoś nadużycie
MariolciaK
no tak a niektórzy zaraz po zasypiają;)
Dodano: 2011-07-21 10:36:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×