"Brudne myśli" pomagają zapamiętywać i poprawiają pamięć?

Fantazje seksualne i myśli skupiające się na erotyce, są postrzegane jako coś wstydliwego i niekoniecznie stosownego. Czy jednak mogą one wpływać na naszą pamięć i poprawiać ją?

jak poprawić pamięć.jpg

"Brudne myśli" pomagają zapamiętywać i poprawiają pamięć?

Kto z nas nie miał czasem "kosmatych myśli". Często jednak większość z nas stara się je szybko od siebie odsunąć i skupić na czymś innym, by nie brnąć w nie dalej. Okazuje się, że takie wyobrażenia mogą być jednak bardzo przydatne.

Brudne myśli, fantazje seksualne, wyobrażenia erotyczne, raczej nie kojarzą się z czymś, co mogłoby poprawić naszą pamięć. W naszym społeczeństwie uważane są raczej za niestosowne i dość wstydliwe. Jednak można z nich zrobić całkiem dobry pożytek i dzięki nim zapamiętać nie jedną ważną lub mniej ważną rzecz. Jak to możliwe?

Ed Cooke, nazywany wielkim mistrzem pamięci, twierdzi, że niegrzeczne wyobrażenia i gwałtowne myśli są znacznie lepiej zapamiętywane. Jeśli połączymy je na zasadzie na przykład skojarzenia z informacjami, które ciężko nam zapamiętać, te "przyczepią" się do nich i z pewnością łatwiej zakotwiczą się w naszej głowie i wpłyną na poprawę pamięci.

 

Myśli związane z seksem wywołują u człowieka dość duże emocje i gwarantują jego zainteresowanie, dlatego mogą być bardzo skutecznym pomocnikiem w zapamiętywaniu. - Żywe, znaczące doświadczenia są oczywiście bardziej pamiętnych niż nudne - mówi Ed Cooke, który zajmuje się badaniem ludzkiej pamięci już od wielu lat.

- Nagość, rzeczy, które są bardzo atrakcyjne, tabu, ludzie, wyobrażenia które intrygują: to właśnie zwraca uwagę w świecie, i wspomnienia, które mają te elementy będą także lepiej zapamiętywane - mówi Cooke.

Zatem jeśli kiedyś zdarzy wam się "odpłynąć" w niegrzeczne wspomnienia, albo wyobrazić sobie niezwykłe fantazje erotyczne zróbcie z tego pożytek i przypiszcie do tych wyobrażeń coś co bardzo ciężko wam zapamiętać. Jeśli próba się powiedzie, może się okazać, że w niedługim czasie z wielką przyjemnością staniecie się ekspertami od zapamiętywania...

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 02.01.2016 (aktualizacja: 2015-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
można pójść też krok dalej i spróbowac z partnerem realizować fantazje, jest taka strona https://www.napralce.pl/ która świetnie w tym pomaga, bo pozwala sprawdzić czego pragniemy wspólnie
Dodano: 2016-01-04 09:02:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×